اینستاگرام

ایرنا بازوی رسانه ای نظام است


تهران- ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: ایرنا به عنوان بازوی رسانه ای نظام اعم از دولت و سایر قوههای کشوری باید با یک نگاه جامع، مرجعیت خبری را حفظ کند.

تبليغ

سید ضیاء هاشمی روز چهارشنبه در بازدید سردار وحید مجید رئیس پلیس فتا از ایرنا با اشاره به جایگاه رفیع نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان جایگاه نظم و امنیت کشور، افزود: تأمین امنیت از شئون اصلی حاکمیت در هر جامعه به ویژه جامعه اسلامی ایران است که به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی محسوب می شود.
وی ادامه داد: نقش محوری نیروی انتظامی در حوزه‌های عمومی و همچنین امنیت عمومی بر همگان روشن و قابل تقدیر است.
هاشمی ادامه داد: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یکی از بهره مندان و مصرف کنندگان این محصول (امنیت) قدردان این ارزش است؛ چراکه فقدان امنیت در عرصه فضای مجازی نیز فعالیت های خبری را با آسیب روبه‌رو می‌کند.
وی همچنین ضمن قدردانی از ناجا به منظور همکاری متقابل با ایرنا گفت:این همکاری‌ها باید گسترش یافته و روزافزون شود چراکه مباحث مرتبط پیچیده و به طور مداوم در حال تغییر و تحول است بر این اساس همکاری های این دو سازمان نیز باید با توجه به پیچیدگی های موضوعی به روز شود.
هاشمی تصریح کرد: در زمان حاضر سبک زندگی در حال تغییر است و زندگی شهری به زندگی در فضای مجازی بدل شده است. بنابراین دنیای جدید فرصت‌ها و چالش‌های جدیدی را نیز پیش‌روی جامعه قرار داده است.
به گفته هاشمی امروزه حفظ امنیت و آرامش در فضای مجازی و عینی دو حوزه تخصصی پلیس فتا و رسانه از یکدیگر جدا نیست و نیازمند اقدامات جداگانه است.
مدیرعامل ایرنا همچنین با بیان این ‌که حفظ امنیت بدون نگاه جامع و دانش به روز فنی، مهندسی، فرهنگی و اجتماعی محقق نمی شود، گفت: امروزه طی یک دهه فعالیت نیروی انتظامی در این فضا به منظور پیشگیری از جرائم سایبری دستاوردهای قابل توجهی داشته است.
هاشمی گفت: چالش‌ها نیز هر روز پیچیده تر و کشور با مسائل بی سابقه ای مواجه می شود که البته این طبیعت تحولات دنیا است.
مدیرعامل ایرنا خواستار مشارکت عمومی در این زمینه شد و افزود: ایرنا نیز به عنوان خبرگزاری ملی کشور باید در این امر مشارکت و نقش آفرین باشد، اما آموزش شهروندان، اطلاع رسانی و رفع دغدغه‌های حوزه پیشگیری بدون مشارکت جمعی شهروندان جامعه محقق نمی شود.
وی ادامه داد: این اصل که پیشگیری مقدم بر درمان است در عرصه فعالیت نیروی انتظامی کشور بسیار قابل لمس باشد. این کار در حقیقت نیازمند یک مشارکت جمعی مبتنی بر آگاهی است.
مدیرعامل ایرنا در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: هدف اصلی خبرگزاری‌ها انتشار داده های دست اول به منظور حفظ ارزش خبری است.
وی با تاکید بر این که ایرنا نیز در خبررسانی های جاری و تولید محصولات خبری خاص که گاه نیازمند جریان‌سازی است اقدامات موثری داشته است؛ افزود: استقلال حرفه ای ایرنا باید حفظ شود و باید از این مهم به منظور حفظ مرجعیت خبری بهره گیری شود.
هاشمی تاکید کرد: ایرنا نه به عنوان روابط عمومی که باید به عنوان یک رسانه درنظر گرفته شود و در جهت حفظ این مرجعیت یک نگاه جامع به مسائل و موضوعات خبری داشته باشد.
مدیرعامل ایرنا هدف این سازمان را حفظ رویکرد رسانه ای دانست و گفت: تنوع محصولات خبری در سال های اخیر افزایش یافته و اقدامات موثری در عرصه‌های تصویری انجام شده است.
وی با اشاره به فعالیت ٢۴ ساعته ایرنا در تعطیلات نوروز اظهار داشت: جریان سازی از طریق یک تریبون محقق نمی‌شود چراکه رقابت رسانه ای در حال حاضر بسیار سنگین است، بر این اساس ایرنا برای جریان سازی از روزنامه ایران، سایت چند رسانه ای و حوزه تصاویر بهره می گیرد.
مدیرعامل ایرنا افزود: جریان های رسانه ای معاند و رقیب نیز در حال حاضر از این فضا بسیار بهره برداری کرده اند، اما وظیفه ما در این عرصه‌ رقابتی بهره‌گیری از تمامی ظرفیت ها به منظور رفع چالش‌ها و دغدغه‌های جامعه است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ