اینستاگرام

توزیع پزشکان متخصص با اولویت مناطق محروم


بجنورد - ایرنا- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با هدف تقویت خدمات درمانی در مناطق محروم، امسال توزیع پزشکان متخصص با اولویت مناطق کم‌برخوردار صورت می‌گیرد.

تبليغ

دکتر قاسم جان‌بابایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در کشور ۲۳۰ شهر کم‌برخوردار داریم که اکنون بیش از نیمی از پزشکان طرحی و متخصص در این شهرها خدمت می کنند.
وی افزود: برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، از سال ۹۲ طرحی به نام سهمیه ۳۰ درصد مازاد مناطق محروم در رشته های پزشکی و تخصصی مصوب شد که گامی مهمی برای حضور و ماندگاری پزشکان در این مناطق بود و بر اساس آن، پزشکان بومی استفاده کننده از این طرح باید ۱۲ سال در مناطق خود خدمت کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پارسال حدود ۷۰۰ پزشک سهمیه مناطق محروم در مناطق کم برخوردار کشور توزیع شد و امسال نیز همین میزان پزشک به این مناطق اعزام و به پزشکان قبلی افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به کمبود نیروی درمانی متخصص در بخش اورژانس بیمارستان اسفراین، گفت: برای افزایش رضایت مندی مردم و کاهش اعزام بیماران اورژانسی، سهمیه پزشک متخصص طب اورژانس به بیمارستان این شهرستان تخصیص خواهد یافت.

بهره‌برداری از بیمارستان تخصصی زنان اسفراین در پاییز امسال
دکتر جان‌بابایی، با اشاره به ضرورت ساخت بیمارستان تک‌تخصصی زنان در اسفراین افزود: تجهیز این مرکز درمانی از ۲ هفته آینده آغاز می شود که با توجه به اعتبارات خوبی که در جریان سفر استانی ریاست جمهوری برای تکمیل این طرح اختصاص یافته، این بیمارستان تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این مرکز درمانی می تواند علاوه بر اسفراین، بخشی از خدمات تخصصی مورد نیاز زنان شهرهای همجوار را نیز ارائه کند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

۵۱۳۲/۷۱۸۹تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ