اینستاگرام

36 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری متقاضی دریافت تسهیلات مسکن هستند


شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح ثبت‌نام متقاضیان دریافت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در استان گفت: 36 هزار و 300 نفر ثبت نام کرده‌اند.

تبليغ

سهراب رئیسی روز چهارشنبه در جلسه شورای تامین مسکن استان افزود: این افراد پس از ثبت‌نام در سامانه ثبت و اطلاعات آنها در خصوص داشتن مسکن استخراج شد که از این تعداد ۱۱ هزار نفر در شهر شهرکرد ثبت نام کردند.

وی با تاکید بر اینکه اعطای تسهیلات برای احداث مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در قالب تسهیلات ارزان قیمت است، گفت: ظرفیت طرح‌های مسکن در قالب مشارکتی، طرح ملی مسکن، مسکن یکم و بافت فرسوده را در این شهرها و مناطق باید بیشتر معرفی کرد.

این مسوول استان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن و شهرسازی متولی اجرای طرح‌های زیرسازی و آماده‌سازی و همچنین رفع مشکلات مسکن مهر در استان شده است، افزود: بعد از ۶ سال از اجرای طرح مسکن مهر، هنوز آماده‌سازیها به دلیل کمبود نقدینگی اجرا نشده بود.

رئیسی افزود: از سال گذشته برای بحث آماده‌سازی مسکن مهر منظریه شهرکرد ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار تعریف شده است که بنیاد مسکن متولی اجرای این طرح در استان شد.

وی اظهار داشت: اجرای طرح آماده‌سازی ۴ محله در مسکن مهر منظریه شهرکرد با مساحتی بیش از ۲۳۰ هکتار به بنیاد مسکن واگذار شد که تاکنون اجرای طرح آماده‌سازی ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: کمبود نقدینگی مشکل اصلی بنیاد مسکن به عنوان پیمانکار این طرح است که اجرای طرح زیر سازی و آماده سازی مسکن مهر را با مشکل مواجه ساخته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال وبختیاری نیز با تاکید بر اینکه بحث مسکن مهر باید تا پایان امسال به اتمام برسد، افزود: اعتبارات کافی برای بحث آماده‌سازی طرح‌های مسکن مهر در استان تامین شده است.

داریوش حسینی افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان و همچنین متولی اجرای طرح‌های نیمه تمام در طرح مسکن مهر با هماهنگی و همکاری بیشتر با اداره راه و شهرسازی تلاش کنند تا پایان سال این طرح به اتمام برسد.

وی به واگذاری ۳ هزار و ۶۹۹ واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی و مشارکتی در استان اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح‌های جدید برای مسکن‌دار شدن مردم می‌توان گامی در جهت رفع مشکل و دغدغه اصلی مردم به خصوص جوانان را برداشت.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی بیش از ۹۴۷ هزار نفر است.

۷۳۶۰/۲۰۹۷تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ