پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

رییس شورای تهران:‌ برج میلاد همیشه هووی مترو بود


تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برج میلاد همیشه هووی مترو بود گفت: ما هر وقت می‌خواستیم پول برای ساخت مترو بگیریم، داشتند برج میلاد می ساختند و پول نمی دادند.

تبليغ

به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز چهارشنبه در آیین رونمایی از سرویس های هوشمند شهرسازی در سامانه «تهران من» گفت: امروز نیز بلیت بازدید از برج میلاد و بلیت مترو در این سامانه در کنار هم فروخته می شود.

همزمان با هفته تهران، سه سرویس هوشمند شهرسازی با امکان سرویس استعلام طرح تفصیلی، استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و سرویس نمایش اطلاعات شهرسازی در سامانه "تهران من" شهرداری پایتخت با حضور رئیس و اعضای شورای شهر و مدیران شهرسازی شهرداری تهران رونمایی شد.

هوشمندسازی باید از حقوق عمومی شهروندان دفاع و از رانت جلوگیری کند

وی در ادامه با اشاره به مزایای این سامانه(سرویس هوشمند سازی شهری) اظهار داشت: هوشمندسازی ها باید بتواند از حقوق مردم دفاع کند و راه حلی واقعی برای حل مشکلات آنان به همراه داشته باشد.

هاشمی افزود:‌ در دنیای امروز دسترسی به اطلاعات رانت ایجاد می کند و هوشمند سازی باید از این موضوع جلوگیری کند.
وی با اشاره به امکان نفوذ به این سامانه ها و ضرورت ایجاد امنیت آن، گفت: اگر سیستم ما از اینگونه نفوذها داشته باشد، باید مراقب باشیم .
رییس شورای شهر بر اتصال این سامانه ها به سیستم کنترلی و دریافت عوارض تاکید کرد و گفت: باید از طریق این سیستم بتوانیم گزارش بگیریم و به گونه ای باشد که تمام ساخت و سازهای شهر به صورت مشخص در اختیار قرار گیرد .
هاشمی با بیان اینکه در کل کشور در سال ۹۷، ۱۱۰ هزار پروانه ساختمانی صادر شد که این عدد در تهران ۱۱ هزار پروانه بوده است ادامه داد: متوسط صدور پروانه بر اساس آمار ۳۴۰ روز است و این سامانه ها برای کمک به مردم بسیار ارزشمند است .
وی با بیان اینکه مردم باید تمام استعلام ها را خودشان بگیرند، گفت: برای راحتی مردم باید این سامانه به بقیه مراکز برای دریافت استعلام متصل شود تا روند دریافت آن برای مردم کاهش یابد .
هاشمی افزود: خواسته ام این است که مشکلاتی که مردم با کل دستگاه‌های اجرایی برای دریافت استعلام دارند ، با اتصال به این سامانه و دریافت پاسخ، رفع شود .

دریافت پایان کار مردم را زجر می دهد
هاشمی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مسأله پایان کار نکته ای که در شهرسازی مردم را زجر می دهد .
وی گفت : وقتی از شهرداری می‌پرسیم چند روزه پایان کار می دهید می‌گویند ۱۴ روز اما مردم دو سال می دوند تا پایان کار بگیرند.
هاشمی ادامه داد: اتفاقی که در این سامانه افتاده است این است که کارهایی که قبلاً بطور دستی شهرداری انجام می داد، امروز مردم خودشان انجام می دهند.
وی گفت: البته این سامانه دسترسی به اطلاعات را آسان می کند اما ابهامی که دارد این است که این اطلاعات ممکن است مورد سوء استفاده برخی افراد قرار گیرند .

هوشمندسازی باید درآمد هم ایجاد کند
وی با اشاره به پرونده های ماده صد گفت: گفته میشود که ۷۰ هزار پرونده داریم و برخی منتظر هستند که هزینه های آن را بدهند .
وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد درآمد سه تا چهار هزار میلیاردی برای شهر به دست می آید .
هاشمی ادامه داد: هوشمندی که ایجاد می کنیم باید درآمد هم داشته باشد که مشکل پروژه های عمرانی را هم رفع کنیم .

تهرام/۷۲۴۴//۶۱۳۹تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ