رهبر انقلاب: یک جریانی، نخبگان را از ماندن در کشور دلسرد می‌کند


رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: حرکت علمی کشور که از دو دهه قبل شروع شده باید ادامه پیدا کند.

تبليغ
آفتاب‌‌نیوز :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) ‌در دیدار جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور، بیان کردند: حرکت علمی کشور که از دو دهه قبل شروع شده باید ادامه پیدا کند.

ایشان عنوان داشتند: ما در بعضی رشته‌های علمی نوپا، در رتبه‌های بالای جهانی هستیم اما این ما را قانع نمی‌کند و کافی نیست. حرکت علمی در دنیا پُرشتاب است و ما هم از سابق عقب‌ماندگی متراکمی داریم. حالا البته [در ایران] هم علم پیشرفت کرده، هم چرخه‌ تجاری‌سازی و صنعتی شدن علم.

حضرت‌آیت الله خامنه ای فرمودند: دیروز در نمایشگاهی که اینجا بود، شوق و اعتمادبه‌نفس و خودباوری را مشاهده کردم. البته از بین چند هزار شرکت دانش‌بنیان ۳۰ شرکت [آمده] بودند.

رهبر انقلاب اسلامی تصریح کردند: الان می‌گویند ۴۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم؛ این باید برسد به ۴۰۰ هزار. البته باید اول زیرساخت قانونی این شرکتها فراهم شود و موانع برطرف شود.

ایشان خاطرنشان کردند: یک جریانی در کشور وجود دارد که با پدیده‌ «جنبش علمی» با بددلی برخورد می‌کند. این جریان، اصل جنبش علمی را انکار می‌کند. متأسفانه این حرکت بدخواهانه از داخل دانشگاه انجام می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی بیان کردند: کار دیگر این جریان، دلالی نخبگان علمی کشور است. نخبه را از ماندن داخل کشور دلسرد می‌کنند. شما در مقابل این جریان مأیوس نشوید. وظیفه‌ وزارت علوم و وزارت بهداشت در برابر این جریان، مراقبت و پاک‌سازی است.
در حال تکمیل استتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ