مرگ از دید استیو جابز


مرگ از دید استیو جابز

استیو جابز در سخنرانی درباره مرگ گفته است: به مدت 33 سال هر روز وقتی که توی آینه نگاه می‌کنم از خودم می‌پرسم اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد آیا باز هم کار‌هایی را که امروز باید انجام بدهم، انجام می‌دهم یا نه.

اتاق خبر 24:

به نقل از روزنامه خراسان، سخنرانی سال ۲۰۰۵ استیو جابز درست یک سال بعد از مبتلا شدن او به سرطان در دانشگاه استنفورد به تازگی در فضای مجازی بازنشر زیادی داشته است.

استیو جابز که بنیان گذار اپل است، در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در ۵۶ سالگی بر اثر ایست تنفسی ناشی از سرطان لوزالمعده درگذشت.

او در این سخنرانی درباره مرگ گفته است: «به مدت ۳۳ سال هر روز وقتی که توی آینه نگاه می‌کنم از خودم می‌پرسم اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد آیا باز هم کار‌هایی را که امروز باید انجام بدهم، انجام می‌دهم یا نه. هر موقع جواب این سوال «نه» باشد من می‌فهمم در زندگی‌ام به برخی تغییرات احتیاج دارم. به خاطر داشتن اینکه بالاخره روزی خواهم مرد، برای من به یک ابزار مهم تبدیل شده بود که کمک کرد خیلی از تصمیم‌های زندگی‌ام را بگیرم، چون تمام توقعات بزرگ از زندگی، تمام غرور و تمام شرمندگی از شکست، در مقابل مرگ رنگی ندارند.»

**انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ