پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

بهره‌وری کاری بیشتر با تفریحات متفاوت با شغل


در تحقیقات گذشته به تاثیر زندگی خصوصی افراد بر میزان بهره‌وری در محیط کار تاکید شده، اما تقریبا کمتر تحقیقی به تاثیر اوقات فراغت بر بهره‌وری شغلی توجه کرده است.

تبليغ

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوز، در این تحقیق که به سرپرستی سیارا کلی، مدرس روانشناسی کار در دانشگاه شفیلد انگلستان صورت گرفته موضوع سرگرمی‌ و تفریحات فردی بر عملکرد کاری فرد بررسی شده است.

در این تحقیق که با شرکت 129 داوطلب صورت گرفت، تاثیر تفریحات مشابه و متفاوت با شغل در بهره‌وری شغلی مورد تحلیل قرار گرفت.

در مرحله اولیه، میزان سرگرمی و تفریح افراد یک بار در ماه طی هفت ماه ارزیابی شد. از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا تعداد ساعاتی را که صرف تفریح و سرگرمی کردند، ثبت و پرسشنامه مخصوص این تحقیق را تکمیل کنند، تا میزان بهره‌وری کاری آنان مشخص شود.

نتایج این تحقیق نشان داد، افرادی که به تفریح اهمیت می‌دهند، عملکرد کاری آنان در محل کار نیز افزایش می‌یابد.

نتایج این تحقیق نشان داد، تفریحات کاملا متفاوت با کار فرد در عملکرد کاری فرد تاثیرگذار و تفریحات مشابه تاثیر معکوس و با کاهش خودکارآمدی همراه بود.

وی گفت: نتایج این تحقیق تصویری پیچیده از تاثیر بالقوه اوقات فراغت بر موفقیت شغلی را ترسیم می‌کند و ضرورت اوقات فراغت بر کارآیی فردی با شرایط ذکر شده در بالا را نشان می‌دهد.

محققان معتقدند، اگر این فعالیت تفریحی متفاوت با شغل فرد باشد، موجب آرامش و تخلیه روانی فرد خواهد شد.

شرکت‌هایی که به دنبال تقویت بهره‌وری و افزایش روحیه کاری کارکنان خود هستند، باید کارمندان را به تفریحات متفاوت باکار تشویق کنند.

نتایج این تحقیق در نشریه Vocational Behavior منتشرشده است.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ