اینستاگرام

ایجاد بیش از 300 هزار شغل در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته


معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ منابع بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: قراداد ایجاد 2800 شغل در شهرستان نهبندان خراسان جنوبی به امضا رسید.

تبليغ

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، نعمت‌الله رضایی با اشاره به انعقاد قرارداد ایجاد 2800 شغل در شهرستان نهبندان میان بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری خراسان جنوبی گفت: این قرارداد در چارچوب تفاهم‌نامه‌ کلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری خراسان جنوبی برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم استان، در حضور معاون اول رییس‌جمهور و به منظور ایجاد یک ‌هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور به امضا رسید.

وی با اشاره به این که این قرارداد ‌با حضور معاون اول رییس‌جمهور در بیرجند به امضا رسیده است، بیان کرد: پیرو سفر رییس ستاد اجرایی به خراسان جنوبی، ستاد تعهد کرده بود که از طریق بنیاد برکت یک‌ هزار طرح اشتغال‌زایی را در نهبندان به عنوان یکی از شهرستان‌های محروم و کم‌برخوردار استان ایجاد کند که با امضای این قرارداد، عملیات اجرایی آن به شکل رسمی آغاز شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ منابع بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی را منجر به ایجاد 2800 شغل ذکر کرد و ادامه داد: یک‌ هزار طرح اشتغال‌زایی مذکور در قالب الگوها و مدل‌های اقتصادی اجتماع‌محور "سحاب"(سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و "آسمان" (آیین‌نامه‌ی سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) عملیاتی می‌شود و حجم کل سرمایه‌گذاری مورد نیاز بالغ بر 800 میلیارد ریال خواهد بود.

رضایی خاطرنشان کرد: هم‌زمان با سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان خراسان جنوبی، عملیات اجرایی ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود که تمامی طرح‌ها تا سال 1400 به بهره‌برداری کامل برسد.

وی ادامه داد: این طرح‌های اشتغال‌زایی با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان نهبندان و در رسته‌های شغلی‌ هم‌چون زنجیره‌ پرورش شتر، پرورش دام سبک و صنایع دستی ایجاد می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ منابع بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، درباره‌ حضور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در نمایشگاه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر، گفت: بنیاد برکت در این نمایشگاه بخشی از عملکردها و دستاوردهای خود را از آغاز تأسیس تاکنون به نمایش گذاشت.

رضایی با اشاره به حضور معاون اول رییس‌جمهور در غرفه‌ بنیاد برکت در نمایشگاه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر، اظهار کرد: دکتر جهانگیری ضمن استماع گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های بنیاد برکت، در مورد بیمه بودن نیروهای شاغل در طرح‌های اقتصادی بنیاد سؤال کردند که برای ایشان توضیح دادیم که این امکان در قالب قراردادی که با بیمه‌ی روستاییان و عشایر منعقده شده، فراهم شده است.

ایجاد بیش از 300 هزار شغل در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی منابع بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص فعالیت‌های این بنیاد از بدو تأسیس تاکنون، گفت: در این مدت بیش از 90 هزار میلیارد ریال توسط بنیاد برکت در کشور سرمایه‌گذاری شده است که از این میزان، 20 هزار میلیارد ریال صرف حوزه‌های عمرانی و زیربنایی شده و 70 هزار میلیارد ریال نیز به توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم اختصاص یافته است.

رضایی تصریح کرد: بنیاد برکت تاکنون 1400 مدرسه، 208 خانه‌ بهداشت، 1500 مسجد و مرکز فرهنگی، 26 هزار مسکن محرومین و 800 پروژه‌ عمرانی از جمله راه‌ و پل‌سازی، احداث راه‌های روستایی و آبرسانی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته اجرا و به پایان رسانده است.

وی افزود: بنیاد برکت هم‌چنین تاکنون در 17 هزار و 400 طرح توانمندسازی اقتصادی سرمایه‌گذاری کرده است که 14 هزار و 200 طرح در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و به منظور تأمین معیشت و ایجاد اشتغال پایدار با حداقل هزینه‌ها بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ منابع بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: این بنیاد از زمان تأسیس تاکنون، در مجموع بیش از 300 هزار شغل در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته ایجاد کرده است.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ