اینستاگرام

بیش از 55 درصد از اقلام موکب‌های ایرانی به عراق منتقل‌شده است


پلارک با بیان‌اینکه 55 درصد امکانات و لوازم موکب داران ایرانی از طریق مرز به خاک عراق منتقل‌شده است، گفت: برخی از موکب‌داران ایرانی بین سه تا پنج روز پس از اربعین حسینی نیز از زائران پذیرایی می‌کنند.

تبليغ

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: «حسن پلارک» در همایش بزرگ موکب داران ایرانی که در سالن همایش‌های خاتم‌الانبیاء(ص) حرم مطهر حسینی در کربلای معلا برگزار شد، گفت: امسال تا قبل از برگزاری مراسم اربعین حسینی 14 جلسه برای هماهنگی موکب داران برگزار کردیم که در این جلسات تصمیمات لازم اتخاذ و به موکب داران اعلام شد.

رئیس کمیته اسکان، تغذیه و کمک‌های مردمی پیاده روی اربعین با بیان اینکه بیش از 60 درصد اقدامات موکب داران در مرحله اجرایی است، افزود: هم‌اینک 55 درصد امکانات و لوازم موکب داران ایرانی از طریق مرز به خاک عراق منتقل‌شده است و در روزهای آینده نیز سایر لوازم انتقال خواهد یافت.

پلارک خاطرنشان کرد: بازه زمانی که برای پذیرایی از زائران در نظر گرفته بودیم، بین 10 تا 20 صفر بوده است که با توجه به حضور زائران پیش از زمان مشخص‌شده این زمان افزایش خواهد یافت و از هم‌اینک از موکب داران می‌خواهیم که برنامه‌های پذیرایی و استقبال از زائران را آغاز کنند.

وی یادآور شد: امسال زمان درنظر گرفته‌شده برای برپایی موکب داران را به 13 تا 15 روز افزایش خواهیم داد و برخی از موکب داران ایرانی بین سه تا پنج روز پس از اربعین حسینی نیز از زائران پذیرایی خواهند کرد.

رئیس کمیته اسکان، تغذیه و کمک‌های مردمی پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: همچنین در برگشت زائران به ایران اسلامی، موکب داران در مرزها و داخل خاک ایران از زائران پذیرایی می کنند تا با مشکل خاصی روبه‌رو نشوند.

پایان پیام/9


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ