اینستاگرام

در شمال سوریه چه می گذرد؟ آخرین خبرها از حمله قریب الوقوع ترکیه به مناطق شمالی سوریه، اعلام بسیج عمومی توسط کردها و واکنش های جهانی


شفقنا- در حالی که دولت ترکیه از آغاز حمله قریب الوقوع ارتش این کشور به مناطق شمالی سوریه خبر داده، اتحادیه اروپا در واکنش به این موضوع هشدار داد که عملیات ترکیه در سوریه موجب تشدید بحران پناه جویان می شود. با این حال فرانس 24 اعلام کرد که آرایش جنگی ارتش ترکیه در مرز با سوریه از حمله قریب […]

تبليغ

شفقنا- در حالی که دولت ترکیه از آغاز حمله قریب الوقوع ارتش این کشور به مناطق شمالی سوریه خبر داده، اتحادیه اروپا در واکنش به این موضوع هشدار داد که عملیات ترکیه در سوریه موجب تشدید بحران پناه جویان می شود. با این حال فرانس ۲۴ اعلام کرد که آرایش جنگی ارتش ترکیه در مرز با سوریه از حمله قریب الوقوع این کشور به خاک سوریه حکایت دارد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، از سوی دیگر کردهای سوریه درباره فاجعه انسانی قریب الوقوع سوریه هشدار دادند و اعلام کردند که تمام شواهد و داده های میدانی و لشگرکشی طرف ترکیه ای در مرزها دال بر این هستند که مناطق مرزی ما در معرض حمله ترکیه با همکاری مخالفان مسلح مزدور ترکیه قرار خواهند گرفت.

علاوه بر این کردهای سوریه در پی احتمال نزدیکی این حمله، به مدت ۳ روز در مناطق تحت کنترل خود در شمال و شمال شرقی سوریه بسیج عمومی اعلام کردند.

مشاور اردوغان: ارتش ترکیه به زودی وارد خاک سوریه خواهد شد

یکی از مشاوران رییس جمهور ترکیه گفت ارتش این کشور به زودی وارد خاک سوریه خواهد شد.

به نقل از رویترز، فخرالدین آلتون مشاور رسانه‌ای رجب طیب اردوغان گفت: ارتش ترکیه و نیروهای معارض سوری به زودی وارد خاک سوریه خواهند شد؛ تروریست‌های YPG یا باید از بین بروند یا توانایی خود برای تهدید ترکیه را از دست بدهند. ترامپ رییس جمهور آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور را از خاک سوریه خارج خواهد کرد. همین موضوع باعث شد تا ارتش ترکیه برای ورود به شمال شرق سوریه به حالت آماده‌باش درآید.

مشاور رییس جمهور ترکیه افزود: ارتش ما و نیروهای ارتش آزاد سوریه به زودی از مرز عبور خواهند کرد؛ ما هیچ نیتی برای خاک سوریه در سر نداریم و تنها هدف ما خنثی کردن تهدیدات تروریست‌ها و رهایی مردم محلی از دست آنها است.

گفتنی است کردهای سوریه تصمیم ترامپ برای عقب‌نشینی از شمال این کشور را خیانت خوانده‌اند. تصمیم ترامپ همچنین با انتقادات زیادی از سوی سیاستمداران آمریکایی مواجه شده است.

هشدار اتحادیه اروپا: عملیات ترکیه در سوریه موجب تشدید بحران پناهندگان می شود

مقامات اتحادیه اروپا در بیانیه ای عنوان کردند که عوامل ژئوپلیتیکی ، از جمله درگیری ها در منطقه ، به ویژه در سوریه ، احتمالاً ادامه روند نگران کننده مهاجرت به اروپا در کوتاه مدت و میان مدت است. تهدید ترکیه برای اعزام نیروهای خود به شمال شرقی سوریه موج جدیدی از پناهندگان را به اروپا می برد.به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی، کشورهای عضو این اتحادیه تاکید کردند: در صورت حمله ترکیه به بخشی از سوریه ، تعداد زیادی از چهار میلیون پناهنده مستقر در ترکیه که اکثر آنها سوری هستند، تصمیم می گیرند که به اروپا بروند تا مجبور به بازگشت اجباری به وطن ناپایدار خود نباشند.

قامات اتحادیه اروپا در بیانیه ای عنوان کردند که عوامل ژئوپلیتیکی ، از جمله درگیری ها در منطقه ، به ویژه در سوریه ، احتمالاً ادامه روند نگران کننده مهاجرت به اروپا در کوتاه مدت و میان مدت است. تهدید ترکیه برای اعزام نیروهای خود به شمال شرقی سوریه موج جدیدی از پناهندگان را به اروپا می برد
بنابراین بیانیه، مسیر به اصطلاح مدیترانه شرقی از ترکیه به یونان بار دیگر به کانال اصلی ورود پناهجویان به اروپا تبدیل شده است.
وزیر مهاجرت یونان در این نشست گفت: از ماه می تا امروز تعداد مهاجران افزایش ۲۴۰ درصدی داشته اند که شما می توانید مقیاس این چالش را تصور کنید.
وزیر امور خارجه لوکزامبورگ هم به خبرنگاران گفت: امیدوارم عملیاتی صورت نگیرد.
اما تصور کنید که شما یک پناهنده در ترکیه هستید ، شما یک سوری هستید. این خطر وجود دارد که یک روز به شمال شرقی سوریه منتقل شوید. این عاملی است که می تواند موج مهاجرت را به اروپا ببرد.
کمیته مهاجرت اتحادیه اروپا عنوان کرد: این اتحادیه به وحدت ، حاکمیت و تمامیت ارضی کشور سوریه متعهد است. اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن به دشمنی ها ، حمایت از غیرنظامیان و دسترسی بدون انسداد ، ایمن و پایدار بشردوستانه به همه سوریه شد.
نماینده امنیت اتحادیه اروپا در مورد انتقاد ترامپ درباره عدم تمایل کشورهای اروپایی برای بازگرداندن شهروندان خود که عضو داعش بوده اند و اکنون در شمال شرقی سوریه نگهداری می شوند، عنوان کرد: این مساله برای ما ملی است و آژانس های اتحادیه اروپا برای یاری رساندن در حال جمع آوری و پردازش مدارک مربوط به جنایات مرتکب شده توسط این افراد هستند تا برای محاکمه آنها استفاده شود.

فرانس۲۴: آرایش جنگی ترکیه در مرز سوریه نشانه حمله قریب‌الوقوع است

فرانس ۲۴ در خبری اعلام کرد آرایش جنگی ارتش ترکیه در مرز با سوریه نشان از حمله قریب‌الوقوع این کشور به خاک سوریه است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا, ترکیه روز سه‌شنبه در پاسخی تلوحی به تهدیدات رییس جمهور آمریکا اعلام کرد هرگز به هیچ تهدیدی توجه نخواهد کرد و به اجرای برنامه‌های خود در مورد سوریه ادامه خواهد داد. آنطور که از صحبت‌های مقامات ترک برمی‌پاید آنها قصد دارند با حمله به شمال شرق سوریه، کردها را از این مناطق رانده و مهاجران سوری را در مناطق آزادشده اسکان دهند. اعزام گسترده نیرو و تجهیزات به مرز ترکیه وسوریه نیز کاملاً نشاندهنده نیت آنکارا برای حمله قریب‌الوقوع به سوریه است.

فرانس ۲۴ در خبری اعلام کرد آرایش جنگی ارتش ترکیه در مرز با سوریه نشان از حمله قریب‌الوقوع این کشور به خاک سوریه است.

با اینکه ترامپ اعلام کرده کردهای سوریه را تنها نخواهد گذاشت اما کردها به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ به آنها خیانت کرده است.

کردها درباره «فاجعه انسانی قریب‌الوقوع» در سوریه هشدار دادند

یروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام کردند، مناطق شمال شرق سوریه در آستانه یک “فاجعه انسانی قریب‌الوقوع احتمالی” است.

نیروهای سوریه دموکراتیک در بیانیه خود آوردند: تمام شواهد و داده‌های میدانی و لشگر کشی طرف ترکیه‌ای در مرزها دال بر این هستند که مناطق مرزی ما در معرض حمله ترکیه با همکاری مخالفان مسلح مزدور ترکیه قرار خواهند گرفت.

به گزارش شفقنا به نقل از ایسنا، طبق این بیانیه، این حمله به دلیل اینکه مناطق مرزی مملو از جمعیت هستند منجر به خونریزی در بین هزاران غیرنظامی بی‌گناه خواهد شد.

براساس این بیانیه، نیروهای کرد سوریه از جامعه جهانی و تمام کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی ضد داعش خواستند به مسؤولیت خود عمل کنند و مانع از بحران انسانی قریب‌الوقوع احتمالی شوند زیرا این نیروها با آنها و در کنار یکدیگر علیه داعش جنگیده‌اند و همکاری داشته‌اند.

نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) اعلام کردند، مناطق شمال شرق سوریه در آستانه یک “فاجعه انسانی قریب‌الوقوع احتمالی” است.

در این راستا آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل بار دیگر با توجه به تحولات میدانی شمال شرق سوریه به خصوص در معرض خطر قرار گرفتن غیرنظامیان در هرگونه عملیات نظامی احتمالی از تمام طرف‌ها خواست نهایت خویشتنداری را به خرج دهند.

گوترش بار دیگر بر لزوم حمایت از جان غیرنظامیان،‌ زیرساخت‌های مدنی در تمام شرایط و تضمین انتقال کمک‌های انسانی به طور مداوم و بدون هیچ‌گونه مانع‌تراشی به غیرنظامیان نیازمند تاکید کرد تا تلاش‌های سازمان ملل و شرکایش در زمینه انسانی متوقف نشوند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین مکررا تاکید کرد، هیچ راه حل نظامی برای درگیری‌ها در سوریه وجود ندارد و تنها راه حل مستدام در این کشور تلاش از طریق روند سیاسی طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت است.

بمباران جنگنده‌های ترکیه در سوریه

از سوی دیگر جنگنده های ترکیه شامگاه سه شنبه بار دیگر مواضع نیروهای کرد در شمال سوریه را بمباران کردند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا و به نقل از الحدث، سرانجام ترکیه به تهدیدات خود جامه عمل پوشید و بعد از خارج شدن بخشی از نیروهای آمریکایی از شمال سوریه این منطقه را بمباران کرد.

جنگنده های ترکیه بار دیگر مواضع نیروهای کرد در شمال سوریه را بمباران کردند.

شب گذشته جنگنده‌های ترکیه حمله‌ای به مقر نیروهای کرد در تل طویل داشتند و خساراتی را به نیروهای سوریه دموکراتیک وارد ساختند.

الحدث نوشت که جنگنده های ترکیه این بار نقطه ای نظامی در راس العین در حسکه را که مقر یگان های نیروهای سوریه دموکراتیک است بمباران کردند.

خبر تکمیل می شود…

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ