اینستاگرام

سناتور آمریکایی درگیری نظامی واشنگتن در خاورمیانه را اشتباهی بزرگ خواند


تهران- ایرنا- به دنبال حمله پهپادی به پالایشگاه های نفتی عربستان توسط گروه انصارالله یمن، «میت رامنی» سناتور جمهوریخواه پاسخ نظامی آمریکا به این حملات را اشتباه بزرگ دانست.

تبليغ

«میت رامنی» از نمایندگان حزب جمهوریخواه ایالت یوتا در پیامی توییتری مدعی این حملات از سوی ایران شد و نوشت: «درگیری مستقیم ارتش آمریکا در پاسخ به حملات ایران به زیرساخت های نفتی عربستان سعودی اشتباه بزرگی خواهد بود.»

رامنی مدعی شد: ایالات متحده می تواند با ادامه فروش تسلیحات به عربستان به این کشور اجازه دهد تا از خود در برابر حملات دفاع کند.

سناتور ایالت یوتا تاکید کرد: اگر عربستان سعودی به حملات ایران پاسخ دهد، ایالات متحده باید برای حمایت غیرمستقیم از این کشور آماده باشد.

جنبش انصار الله یمن، شنبه گذشته در واکنش به محاصره این کشور و ادامه حملات جنگنده های سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.

با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستاه به طور موقت مختل شده است.

نیروهای انصارالله روز گذشته (دوشنبه) عربستان و نیز امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کرده اند.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه روز دوشنبه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که از مردم یمن و حقوق آنها دفاع می‌کند ولی اینکه این گونه اقدامات دفاعی به ایران نسبت داده شود، در راستای دروغ حداکثری است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ