تلگرام

باشگاه‌ها برای ارسال مدارک دقیقه 90 اقدام می‌کنند


مهدی گفت: باشگاه‌ها برای ارسال و اصلاح مدارک خود دقیقه 90 دست به کار می‌شوند و خیالشان از بابت تمدید وقت راحت است.

تبليغ

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره آخرین شرایط صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها و تشکیل جلسه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای و کمیته استیناف اظهار داشت: امروز شنبه دومین جلسه ما برگزار شد و مدارک را در اختیار اعضا گذاشتیم و یک مرور و بازبینی نسبت به مدارکی که باشگاه‌ها باید تکمیل کنند انجام شد. یک لیستی تهیه شده که موارد توضیحی و مدارکی که باشگاه‌ها باید تکمیل و تصحیح کنند در آن آمده و قرار است این لیست به باشگاه‌ها ارائه شود. در حال حاضر مشغول رسیدگی به پرونده‌های باشگاه‌ها هستیم و این حق باشگاه‌ها است که به آن‌ها فرصت دهیم تا اگر مدارکشان ناقص است و مشکلی دارد، آن را تکمیل و به ما ارائه کنند. حتی اگر لازم باشد مدیران عامل باشگاه‌ها توسط اعضای هیئت بدوی احضار می‌شوند تا توضیحات لازم در خصوص مدارکشان را ارائه کنند و در نهایت نتیجه گیری ما از مدارک و وضعیت باشگاه‌ها منجر به تصمیم گیری درباره پیشنهاد باشگاه‌ها برای حضور مسابقات آسیایی می‌شود.

بیشتر بخوانید: اولیایی: تمام مدارک باشگاه‌ها باید تا ۹ آبان جمع بندی شوند/ دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای ۱۵ روز برای بررسی اسناد مالی زمان دارد

باشگاه ها دقیقه ۹۰ دست به کار می شوند و خیالشان از بابت تمدید زمان ارسال و اصلاح مدارک راحت است

سهیل مهدی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون باشگاه‌هایی بوده اند که مدارکشان ناقص باشد و از این بابت آن‌ها را خطری تهدید کند، گفت: باشگاه‌های ما ۲ ویژگی دارند. یکی این که کارهایشان را به دقیقه ۹۰ موکول می‌کنند و دیگری این که همیشه به فرصت بیشتر برای رفع و رجوع کردن مشکلات امید دارند. این که می‌گوییم باشگاه‌ها باید مدارکشان را کامل کنند به این دلیل است که در آن نقص وجود دارد و می‌تواند به آن‌ها ضربه بزند. باشگاه‌ها تا روز آخر فرصت دارند مدارکشان را ارائه یا کامل کنند اما اگر این کار را دیرتر انجام دهند، کمک و مشورت اعضای کمیته بدوی، یعنی افرادی که ارتباطات خوبی دارند و از تجربیات بالایی در زمینه‌های مالی، حقوقی و ورزشی برخوردارند را از دست می‌دهند، بنابراین زمانی که ارائه مدارک به روز آخر موکول شود، باشگاه‌ها فرصت اصلاح و جبران نقص‌های مدارکشان را از دست می‌دهند و این ریسک پذیرش یا عدم پذیرش مجوز آن‌ها را بالا می‌برد. از طرف دیگر باشگاه‌های ما خیالشان از بابت تمدید وقت ارائه و اصلاح مدارک راحت است اما تا امروز هیچ مجوزی برای تمدید وقت نداشتیم به ویژه امسال که مسابقات لیگ قهرمانان و بازی‌های مقدماتی جام جهانی در یک بازه زمانی برگزار می‌شود و بعید می‌دانم با فشردگی مسابقات امسال زمان ارائه و اصلاح مدارک برای باشگاه‌ها تمدید شود.

بیشتر بخوانید: مهدی: فرصت ارسال مدارک از سوی باشگاه‌ها تمام شد/خطر حذف ۴ باشگاه ما در آسیا هنوز وجود دارد

اعلام تاریخ های مختلف برای اتمام فرصت باشگاه ها ناشی از استنباط شخصی و نگاه به زمان بندی کشورهای دیگر است

وی در واکنش به اعلام زمان‌های مختلف برای ارائه و اصلاح مدارک عنوان کرد: فرصت نهایی برای معیار‌های مختلف و حتی زیر معیار‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال برای معیار‌های مالی ۶ زیرشاخه اصلی مطرح است که هر کدام از آن‌ها زیر مجموعه و زمان بندی خاصی دارند. این تاریخ‌های متفاوتی که برای پایان فرصت باشگاه‌ها اعلام شده ناشی از استنباط یا تخمین شخصی برخی افراد است و برخی دیگر به برنامه زمان بندی کشور‌های دیگر نگاه می‌کنند و تاریخ تعیین می‌کنند. به طور کلی ما یک زمان برای ثبت مدارک و یک زمان مشخص هم برای رسیدگی به پرونده‌ی آن‌ها داریم. در زمان ثبت مدارک، ارسال مدارک از سوی باشگاه‌ها ممنوع می‌شود اما در صورتی که کمیته بدوی صلاح بداند فرصتی در اختیار باشگاه‌ها می‌گذارد تا مدارک تکمیلی خود را ارائه دهند.

فرصت ارسال مدارک پرسنلی به اتمام رسیده و دیگر نمی توانیم چنین مدارکی را از هیچ باشگاهی بپذیریم

مهدی در ادامه گفت: متاسفانه باشگاه‌ها زمان ثبت و زمان رسیدگی نهایی را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و گمانه زنی‌های مختلفی برای فرصت نهایی به وجود می‌آید. در حال حاضر فرصت ارسال مدارک پرسنلی و رسیدگی به مدارک به اتمام رسیده است یعنی هر باشگاهی بخواهد مدارک پرسنلی اداره کند نه ما می‌توانیم مدارک را بپذیریم و نه سامانه مدارک را قبول می‌کند، زیرا فرصت باشگاه‌ها در این زمینه به پایان رسیده و سامانه هم بسته شده است.

بیشتر بخوانید: جلسه اعضای کمیته بدوی و استیناف برگزار شد

فرصت ارسال مدارک مالیاتی به پایان رسیده، اما همچنان فرصت برای ارسال مدارک پرسنل فنی و بازیکنان وجود دارد

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره بدهی مالی باشگاه‌ها و فرصت آن‌ها برای پرداخت این بدهی ها، تصریح کرد: فرصت ارسال مدارک در بحث مالیاتی و دیگر موارد بسته شده و در رابطه با پرسنل فنی و بازیکنان همچنان فرصت هست و یک زمان برای رسیدگی به این مدارک اعلام شده است و در صورتی که کمیته بدوی صلاح بداند باشگاه‌ها باید در این زمینه مدارکشان را ارائه دهند. اگر این فرصت هم به پایان برسد هیچ باشگاهی نمی‌تواند مدارکش را بفرستد زیرا سامانه بسته می‌شود و نمی توان کاری کرد.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ