اجرای ویژه‌برنامه‌های ماه محرم در ١5٠ کانون جنوب فارس


اخوت از اجرای ویژه‌برنامه‌های ماه محرم در ١5٠ کانون فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد و گفت: این برنامه‌ها با هدف ترویج فرهنگ غنی عاشورا و بیان اهداف قیام امام حسین(ع) اجرا می‌شود.

تبليغ

«محمدابراهیم اخوت» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در لارستان از اجرای ویژه‌برنامه‌های ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) و توزیع بیش از 10 هزار پرس غذای گرم نذری در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس خبر داد و گفت: در تاریخ اسلام به خصوص شیعه، محرم جایگاه ویژه‌ای دارد و خاستگاه بسیاری از تحولات اخلاقی، اجتماعی و سیاسی بوده است.

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس ادامه داد: ١۵٠ کانون فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس همزمان با فرارسیدن ماه محرم‌الحرام با هدف ترویج فرهنگ غنی عاشورا و بیان اهداف قیام امام حسین(ع)، مراسم عزاداری و سوگواری محرم را با عشق به سالار شهیدان کربلا برگزار می‌کنند.

وی به تشریح برنامه‌های ایام محرم در این کانون‌ها پرداخت و افزود: کانون‌های مساجد جنوب فارس با برافراشتن پرچم‌ها و پارچه‌های سیاه در مساجد و خیابان‌های اطراف آن برنامه‌های محرم را آغاز کرده‌اند، دعوت از سخنرانان استانی و کشوری در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و هیئت‌های مذهبی برای تبیین قیام حسینی و بیان اهداف آن حضرت و تحریف‌زدایی از چهره نورانی اسلام و قیام امام حسین(ع) و اطلاع‌رسانی مراسم‌ها از جمله فعالیت‌های این کانون‌ها در ایام محرم است.

وی با اشاره به برگزاری طرح سراسری تلاوت قرآن کریم در شب عاشورا، تصریح کرد: این طرح با استفاده از ظرفیت‌های مردمی از جمله کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما در مساجد کشور در روز دوشنبه، ۱۸ شهریور مقارن با شب عاشورای حسینی بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء اجرا می‌شود.

پایان پیام/656


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ