اینستاگرام

پمپئو: آمریکا درصدد اعمال فشار بیشتر بر ونزوئلا است


وزیر خارجه آمریکا با توسل به پیمان نیمکره غربی خواستار هماهنگی و همکاری کشور‌های عضو این پیمان برای تشدید فشار‌ها بر دولت قانونی ونزوئلا شد.

تبليغ

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا با استناد به پیمان مساعدت متقابل میان کشور‌های قاره آمریکا- موسوم به تیار (TIAR) - خواستار هماهنگی بیشتر و تشدید فشار‌ها بر دولت «نیکولاس مادورو» در ونزوئلا شد.

وی با ادعای اینکه اقدامات دولت نیکولاس مادورو تهدیدی علیه منافع مردم ونزوئلا و همچنین علیه صلح و امنیت همسایگان این کشور است، مدعی شد: «ما مشتاقانه خواهان افزایش گفتگو‌های سطح بالا با دولت‌های عضو پیمان مساعدت متقابل میان کشور‌های قاره آمریکا هستیم تا بطور دسته جمعی و با درنظر گرفتن گزینه‌های اقتصادی و سیاسی چندجانبه، به حل و فصل بحران کنونی در کشور ونزوئلا پرداخته و مانع از سرایت آن به ورای مرز‌های این کشور شویم».

گفتنی است در شرایطی که دولت آمریکا و متحدان آن «خوآن گوآیدو» رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را به عنوان رهبر این کشور به رسمیت می‌شناسند؛ دولت‌های روسیه، چین، ترکیه، ایران و بسیاری دیگر از کشور‌های جهان «نیکلاس مادورو» را تنها رئیس جمهور قانونی و مشروع ونزوئلا می‌دانند.

افزون بر این، نیکلاس مادورو نیز خوآن گوایدو را «دست نشانده» آمریکا می‌داند و واشنگتن را به سازماندهی کودتا برای سرنگونی دولت کنونی ونزوئلا متهم می‌کند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ