سرانه رفاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای نصف سایر دانشگاه است


معاون اداری، مالی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: علی رغم وابستگی بیشتر دانشجویان این دانشگاه به خدمات رفاهی، اما بودجه نصف سایر دانشگاه است.

تبليغ

غلامرضا زمانی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کمبود‌های مالی این دانشگاه و تاثیر آن بر تامین نیاز‌های دانشجویان اظهار کرد: کمبود بودجه موجب ایجاد فشار در بخش‌های مختلف دانشگاه می‌شود؛ بدون شک این عامل می‌تواند بخش‌هایی مثل آموزش، خدمات دانشجویی و رفاهی و غیره را تحت تأثیر قرار دهند.

او با اشاره به اینکه وابستگی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای به خدمات رفاهی و دانشجویی بیش از سایر دانشگاه‌هاست، گفت: اغلب دانشجویان از قشر متوسط برای تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کنند بنابراین وابستگی بیشتری به خوابگاه، غذاخوری و سایر امکانات رفاهی و دانشجویی دارند؛ با وجود این شرایط سرانه‌ای که ما برای بخش خدمات رفاهی و دانشجویی دریافت می‌کنیم کمتر از یک دوم سایر دانشگاه‌ها است.

بیشتر بخوانید: کسری بودجه ۴۵ میلیارد تومانی در دانشگاه تربیت مدرس/ اولین خوابگاه سبز راه اندازی می‌شود

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: در سال ۹۸ بودجه تغذیه‌ای که به ما تخصیص داده خواهد شد به اندازه ۴۰ درصد هزینه‌ای خواهد بود که برای تأمین غذای دانشجو‌ها به آن نیاز داریم همچنین متوسط بودجه دریافتی برای بخش فرهنگی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای حدود ۱۰ هزار تومان به ازای هر دانشجو است در حالی که سایر دانشگاه‌ها چیزی حدود ۱۴۰ هزار تومان برای هر دانشجو دریافت می‌کنند.

زمانی با اشاره به هزینه بالای آموزش عملی تصریح کرد: اگر قصد محقق شدن برنامه‌هایی را که پیش از این اعلام شده است در رسیدن به عدد ۳۰ درصد دانشجو مهارتی در آموزش عالی مطرح می‌شود باید کمک بیشتری به این دانشگاه شود؛ بنابر اعلام برنامه ششم تعداد دانشجویان مهارتی باید تا پایان این برنامه به ۳۰ درصد برسد در حالی که هم اکنون ۱۴ درصد دانشجوی مهارتی در سطح کشور داریم.

اولویت پرداخت حقوق کارکنان است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: اولویت پرداخت حقوق کارکنان است حتی اگر بودجه دانشگاه به نصف بودجه فعلی برسد باید حقوق کارکنان را به طور کامل پرداخت کنیم بنابراین فشار وارده به بخش آموزش و دانشجویی چندین برابر می‌شود؛ البته بعد از حقوق اولویت دوم تغذیه دانشجویان است بنابراین به اجبار در همه این شرایط از بودجه اختصاص یافته به بخش آموزش کم می‌کنیم.

او بیان کرد: هزینه‌های اجتناب ناپذیری وجود دارد که نمی‌توانیم از آن‌ها کم کنیم در نتیجه فشار‌های مالی بیشتر بر بخش‌های با اهمیتی مثل آموزش اعمال می‌شود؛ هزینه بالای دروس عملی و بودجه محدود این دانشگاه بدون شک بخش‌هایی مثل آموزش را بیش از چیزی که تصور می‌کنید، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ