وقتی برچسب قیمت یک تویوتا رقابتی باشد! (+ تصاویر)


یکی از بهترین ویرایش های کمری را می توان در مدل 2020 نسخه تی آر دی مشاهده کرد؛ خودرویی با جزئیات بیشتر در نمای ظاهری و اسپرت تر از همیشه که می تواند حتی برای جوانان نیز جذابیت های خاص خود را داشته باشد.

تبليغ
یکی از بهترین ویرایش های کمری را می توان در مدل ۲۰۲۰ نسخه تی آر دی مشاهده کرد؛ خودرویی با جزئیات بیشتر در نمای ظاهری و اسپرت تر از همیشه که می تواند حتی برای جوانان نیز جذابیت های خاص خود را داشته باشد.

وقتی برای اولین بار کمری(اکس وی۴۰) وارد بازار ایران شد به شدت مورد استقبال مشتریان قرار گرفت. خودرویی بزرگ و خانوادگی که در عین حال طراحی جذابی را نیز همراه خود داشت. در سال ۲۰۰۷ نسل جدیدی از کمری در ۴ تریم مختلف عرضه شد که بازهم در بازارهای خودرویی مورد استقبال قرار گرفت. از آن زمان تا کنون مدل های بعدی کمری مسیر تکامل را پیش گرفته و در نهایت سال ۲۰۱۷ وارد برنامه پلتفرم TNGA تویوتا شد. بدین ترتیب ارتباط ظاهری بیشتری میان کمری و سایر تولیدات خودروساز ژاپنی که بر اساس پلتفرم مذکور تولید می شوند، برقرار شده است.

گفتنی است سابقه ارائه اولین محصول تویوتا با نام کمری به سال ۱۹۸۲ میلادی باز می گردد.

یکی از بهترین ویرایش های کمری را می توان در مدل ۲۰۲۰ نسخه تی آر دی مشاهده کرد؛ خودرویی با جزئیات بیشتر در نمای ظاهری و اسپرت تر از همیشه که می تواند حتی برای جوانان نیز جذابیت های خاص خود را داشته باشد.

تی آر دی

حتما تا کنون بارها لوگوی TRD را روی برخی محصولات برند تویوتا مشاهده کرده اید. این لوگوی در واقع امضای بخش تیونینگ رسمی تویوتا و مخفف Toyota Racing Development است. تی آر دی علاوه بر تویوتا برای محصولات لکسس و سایون نیز به ارائه خدمات پرداخته است. تی آر دی یکی از باکیفیت ترین خطوط تولید انواع قطعات تیونینگ خودرو در جهان را به خود اختصاص داده است از قطعات مربوط به تعلیق گرفته تا سوپرشارژر، رینگ و هر بخش دیگری که در این حوزه مورد استفاده قرار می گیرد، چیزی شبیه به آ ام گ در کمپانی مرسدس بنز.

نمای ظاهری

تویوتا کمری ۲۰۲۰ تی آر دی یک سدان اسپرت است که ترکیبی فعال از یک خودروی شهری/خانوادگی را به علاوه یک اسپرت خیابانی به نمایش می گذارد. این محصول در بخش جلو با خطوط و زاویه های تیزی که در خود دارد نمایی سرعتی و مبارزه گر را ارائه می دهد که برای به چالش کشاندن رقبا آمادگی کامل دارد.

گریل(جلوپنجره) کمری ظاهری کاملا متفاوت با دیگر اسپرت های خیابانی دارد یک بخش بال مانند برجسته روی بافت توری آن قرار گرفته که لوگوی بزرگ تویوتا را نیز در مرکز خود دارد. این گریل هماهنگی بسیار مناسبی با چراغ ها دارد تا جائیکه می توانیم آنرا یک طراحی خلاقانه بدانیم.

نزدیک ترین طراحی به کمری ۲۰۲۰ تی آر دی در این قسمت را می توانیم سیویکSi بدانیم.

این خودروی اسپرت طراحی بامپر(سپر) بسیار جذابی دارد. یک ورودی هوایی بزرگ زیر گریل با حالت ذوزنقه ایی و دو بخش دیگر در طرفین که بافت نرده ای دارند. در نزدیک ترین بخش بامپر به زمین نیز یک لیپ با لبه های قرمز رنگ نصب شده است که یکی از جذابیت های خودروهای اسپرت است.

هنگامی که مقابل این کمری ایستاده اید ناخواسته چشمان شما درگیر هودلاین های(خطوط درپوش موتور) زیبای درپورش موتور می شود. ۶ خط که مسیر همه آنها به سمت پریل و لوگوی تویوتا است.

با حرکت سمت نمای جانبی یک منظره جذاب دیگر پیش روی ما قرار می گیرد. رینگ های استاندارد زیبا با لوگوی تی آر دی در مرکز آن که جزئیات بالایی هم دارند و همچنین یک خط شانه قوی که از فندر(گلگیر) جلو تا انتهای فندر عقب امتداد یافته است. در تمام رنگ های کمری ۲۰۲۰ تی آر دی غیر از نمونه مشکی آن، سقف به همراه ستون ها مشکی رنگ شده اند که این هم از جزئیاتی است که روح اسپرت محصول را افزایش داده است. رینگ های ۱۹ اینچی تیره هماهنگی ویژه ای با بخش مورد اشاره دارند. این رینگ ها کمتر از ۱.۵ کیلوگرم وزن دارند.

در مجموع کمری ۲۰۲۰ تی آر دی در نمای جانبی، خودرویی است فوق العاده زیبا که مشکل پسندان را نیز همراه خود می کند.

در نمای عقب هم نمی توان ایرادی را متوجه این محصول دانست. یک اسپویلر اسپرت با طراحی خلاقانه که بخشی از آن روی درب صندوق عقب نشسته است و دو خروجی اگزوز در طرفین دیفیوزر که یک سمفونی اسپرت را به اجرا می گذارند. چراغ های نیز طراحی بی نقصی دارند.

در نمای عقب جزئیات بیشتری شامل کاناردهای کنار بامپر و همچنین برجستگی انتهای فندر عقب به عنوان بخشی از کیت بدنه مشاهده می شود.

کابین و امکانات هوشمند

هنگامی که وارد کابین کمری ۲۰۲۰ تی آر دی می شوید؛ کیفیت مناسب مواد کار شده و بویژه دوخت قرمز درشت بخش های چرمی نظرتان را جلب خواهد کرد. بیشتر قسمت ها شامل فرمان و کنسول بافت نرم دارند. طراحی سینه کنسول نیز در نوع خود متفاوت است که نمایشگر لمسی ۷ اینچی در مرکز آن قرار دارد. این نمایشگر ویژه تنظیمات مربوط به سیستم سرگرمی خودرو است. سیستم هشدار تصادف از جلو، ترمز هوشمند، هشدار عبور از خط پیشرفته، کروز کنترل تطبیقی، نوربالای اتوماتیک، پشتیبانی از اندروید اوتو و اپل کار پلی و ... از جمله امکانات هوشمند این خودرو هستند.

صندلی های چرمی با دوخت قرمز نیز در قسمت پشت سری دارای لوگوی تی آر دی هستند. کمبرندهای ایمنی نیز قرمز انتخاب شده اند تا هماهنگی فضای داخل کابین افزایش یابد.

پیشرانه

برای رانندگی با آن سه حالت اکو، نرمال و اسپرت قابل انتخاب است ولی متاسفانه حتی در مدل اسپرت و هنگام افزایش فشار برخودرو میزان سر و صدای داخل کابین افزایش می یابد. زیر درپوش موتور تی آر دی یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری قرار دارد که خروجی آن برابر با ۳۰۱ اسب بخار است. گشتاور مجموعه نیز برابر با ۲۶۷ پوند فوت محاسبه شده است.

اینجا خبری از توربوشارژر نیست که شاید این برای تیونرهای خصوصی یک ویژگی محسوب شود زیرا می توانند کمری ۲۰۲۰ تی آر دی را با مقداری تغییر، حداقل به یک هیولای حداقل ۵۰۰ اسب بخاری تبدیل کنند.

اما به هر ترتیب موتور تنفس طبیعی این محصول هم به اندازه کافی قدرتمند و البته خوش صدا است! زمانی که سرعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد؛ سیستم اگزوز سمفونی خود را آغاز می کند و البته اینجا از اسپیکرهای تولید صدای مصنوعی استفاده نشده و همه چیز کاملا طبیعی است.

کمری ۲۰۲۰ تی آر دی طی ۵.۸ ثانیه از حالت توقف به ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد. این خودروی محور جلو از یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک استفاده می کند. در بزرگراه به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۷.۵ لیتر بنزین مصرف می کند.

شاسی این خودرو یک تقویت اساسی را پشت سر گذاشته و شاهد تیونینگ سخت ترتعلیق به میزان ۴۴ درصد در جلو و ۶۷ درصد در عقب هستیم. ارتفاع نیز در مقایسه با کمری استاندارد ۱۵ میلیمتر کمتر است.

در نمای جانبی خودرو یک المان قرمز رنگ دیگر میان رنگ ها خودنمایی می کند که به نوعی اطمینان مشتری را به سیستم ترمز کمری افزایش می دهد! زیرا در کمری ۲۰۲۰ تی آر دی از روتورهای جدید ۱۲.۹ اینچی(۰.۹ اینچ بزرگتر از کمری استاندارد) و کالیپر دو پیستونه استفاده شده است.

و اما جالب ترین نکته یا بهتر بگوئیم امتیاز! برای کمری ۲۰۲۰ تی آر دی برچسب قیمت آن است که عدد ۳۱۹۹۵ دلار را نشان می دهد. این قیمت برای یک سدان باکیفیت، مدل روز و دارای امضای تیونینگ اختصاصی تویوتا بسیار جذاب و عادلانه به نظر می رسد.

a​sriran.‎​com


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ