اقامتگاه بوم گردی کلبه سوتراش تنکابن


اقامتگاه بوم گردی کلبه سوتراش در روستای سی بن، شهر تنکابن استان مازندران واقع شده است. تنکابن چهارمین شهر وسیع مازندران است که با جاذبه های طبیعی فراوانش نظیر دشت دریاسر، مجموعه آبشار ها، پارک ملی خشکه داران، چشمه ها و مرداب نشتارود گردشگران و طبیعت گردان بسیاری را به سوی خود می کشاند.روستای سی […] نوشته اقامتگاه بوم گردی کلبه سوتراش تنکابن اولین...

تبليغ

اقامتگاه بوم گردی کلبه سوتراش در روستای سی بن، شهر تنکابن استان مازندران واقع شده است. تنکابن چهارمین شهر وسیع مازندران است که با جاذبه های طبیعی فراوانش نظیر دشت دریاسر، مجموعه آبشار ها، پارک ملی خشکه داران، چشمه ها و مرداب نشتارود گردشگران و طبیعت گردان بسیاری را به سوی خود می کشاند.روستای سی بن در شهرستان تنکابن که بزرگ ترین شهر غرب بخش استان مازندران می باشد، قرار دارد.اقامتگاه سنتی کلبه سوتراش با ظرفیت اسکان و پذیرش ۱۴ گردشگر دارای ۳ باب اتاق ۲۰ متر سنتی مجهر به سرویس کف خواب است. یک سالن وسیع نیز در این اقامتگاه به صورت مشترک دارای یخچال و سرویس بهداشتی ایرانی و خارجی می باشد.

به منظور رفاه و رضایت بیشتر گردشگران و مهمانان این اقامتگاه سنتی تمامی خدمات رفاهی مورد نیاز و ضروری گردشگران نظیر پارکینگ غیرمسقف، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام مشترک، وسایل گرمایشی شامل پتو و …، راهنمای تورهای گردشگری، سیستم های سرمایشی و گرمایشی پکیج برای گردشگران فراهم شده است.گفتنی است شما گردشگران عزیز می توانید با هماهنگی قبلی با پسنل این مجموعه انواع غذاهای لذیذ رسمی ایرانی و محلی این منطقه نظیر ترشی تره، میرزا قاسمی، بادمجون کباب، مرغ ترش، ماهی شکم پر و … را سفارش و سرو نمایید.

دشت دریاسر

این دشت در قسمت جنوبی تنکابن و در دشتی که به بهشت اردیبهشت ایران مشهور است، قرار دارد. از جالب توجه ترین ویژگی های دشت دریاسر این است که در کف آن چندین چشمه وجود دارد که آب از بین سبزه ها می جوشد و نکته ی زیبا تر اینکه رودخانه ای که از ارتفاعات سیالان سر چشمه گرفته از میان این دشت زیبا جریان گرفته است.

آبشارهای کوهسر

حد فاصل روستا های سفید آب و کوهسر جاده ای خاکی با چشم اندازی بسیار دیدنی وجود دارد که باید از میان رودخانه گذشت و به مجموعه آبشار های کوهسر رسید که مخصوصا در فصول پر آب، بسیار زیبا و دیدنی است.

مرداب نشتارود

در فاصله ۵ کیلومتری تنکابن مرداب نشتارود قرار گرفته که هر ساله محل تخم گذاری ماهی های کپور، سفید، کفال و اردک ماهی و … می باشد و در فصول سرد سال می توانید شاهد مرغابی و خودکا باشید.

اقامت برای کودکان زیر ۸ سال رایگان می باشد.

فاصله های حدودی این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم :
فاصله تا فرودگاه رامسر : ۵۳.۵ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۶ دقیقه )
فاصله تا ایستگاه راه آهن ساری : ۱۹۲ کیلومتر (۳ ساعت و ۱۷ دقیقه )
فاصله تا پایانه مسافربری تنکابن : ۲۸.۳ کیلومتر ( ۴۳ دقیقه )
فاصله تا دشت دریاسر : ۶۸.۱ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۴۲ دقیقه )
فاصله تا جنگل دو هزار تنکابن : ۳۸.۴ کیلومتر ( ۵۹ دقیقه )
فاصله تا چشمه آبگرم فلکده : ۶۲.۵ کیلومتر (۱ ساعت و ۵۹ دقیقه )
فاصله تا آبشار کوهسار : ۳۵.۴ کیلومتر (۱ ساعت و ۱۰ دقیقه )
فاصله تا آبشار سنگ بن چشمه تنکابن : ۶۸.۱ کیلومتر (۱ ساعت و ۴۱ دقیقه )
فاصله تا آبشارهای کوه سر : ۳۵.۴ کیلومتر (۱ ساعت و ۱۰ دقیقه )
فاصله تا مرداب نشتارود : ۲۱.۲ کیلومتر ( ۳۹ دقیقه )
فاصله تا پارک جنگلی کوشکه داران : ۶.۳ کیلومتر ( ۱۸ دقیقه ۹
فاصله تا غار دانیال : ۲۵ کیلومتر ( ۴۹ دقیقه )
فاصله تا سیاهکلرود ( دریا ) : ۹.۷ کیلومتر ( ۲۵ دقیقه )

آدرس: استان مازندران ، شهر تنکابن ، بخش عباس آباد – روستای سی بن

منبع : پارمین – یواسپیس


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ