آینده‌ای روشن در انتظار شاخص


از جمله عوامل در روند روبه رشد بازار سهام را می‌توان بهبود وضعیت تولید و فروش شرکت‌ها نسبت به سال گذشته دانست.

تبليغ

به گزارش بورس نیوز، رضا رحمتی، کارشناس بازار سرمایه در توضیح شرایط حال حاضر بازار عنوان کرد: از عمده دلایل رشد شاخص را می‌توان افزایش نرخ ارز، تاثیر در تولید و بازار دانست.
وی ادامه داد: رسیدن شاخص به این ارتفاع، غیر قابل پیش‌بینی بود و برخی معتقدند که این حد از رشد، حباب است؛ اما می‌توان با اطمینان به رشد ادامه دار شاخص امیدوار بود.
رحمتی افزود: از جمله عوامل در روند روبه رشد بازار سهام را می‌توان بهبود وضعیت تولید و فروش شرکت‌ها نسبت به سال گذشته دانست.
این کارشناس بازارسرمایه به نوسانات اخیر بازار اشاره داشت و گفت: فراز و فرود شاخص امری طبیعی بوده و نباید تنها انتظار رشد از بازار را داشت؛ این فرود‌ها نشان از استراحت و اصلاح بازار سرمایه دارد که بالطبع بر بازار تاثیرگذار بوده و شاهد کاهش چند هزار واحدی شاخص هستیم.
رحمتی افزود: از سوی دیگر، نباید ملاک ما برای دادوستد اعداد و ارقام سهم شرکت‌ها و یا نوسانات شاخص باشد، زیرا عوامل سیاسی، شرایط بنیادی، میزان سودآوری و تولید نیز باید در نظر گرفته شوند. برای مثال در حال حاضر که مذاکرات سیاسی در شرایط آرامی به سر می‌برد شاهد نوسانات کم، صعود شاخص و رشد قیمت‌ها هستیم و اگر تحریم جدیدی بر اقتصاد تحمیل نشود این شرایط ادامه دار خواهد بود.

رحمتی در پایان اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که شاخص بورس به انتهای کار خود نرسیده و در صورت ادامه داشتن شرایط، رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها دور از انتظار نخواهد بود.

تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ