زائران پیاده‌روی اربعین مراقب افراد سودجو باشند


گروه اجتماعی ــ مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی امسال تا چند روز قبل از اربعین ادامه دارد، گفت: هر چند داشتن ویزا حذف شده اما داشتن گذرنامه الزامی است و زائران پیاده‌روی اربعین باید مراقب افراد سودجو باشند.

تبليغ

به گزارش ایکنا از کرمان، محمود عرب‌نژاد، مدیرکل حج و زیارت استان کرمان، امروز، چهارشنبه، 20 شهریور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی اربعین 98 از ابتدای شهریور ماه آغاز شده گفت: با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و عراق ورود زائران پیاده‌روی اربعین از روز گذشته، 19 شهریور (دهم محرم‌الحرام) به کشور عراق آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برای حضور در پیاده‌روی اربعین حتما باید از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir اقدام به ثبت‌نام کنند افزود: 25 هزار تومان هزینه بیمه، درمان و ثبت‌نام است که حتما باید از طریق سامانه پرداخت شود و در هیچ کدام از مراحل ثبت‌نام نیازی به پرداخت وجه نقد نیست.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با تاکید بر اینکه زائران اربعین حتما باید در سامانه ثبت‌نام کرده و بدون ثبت‌نام به مرز مراجعه نکنند تا مشکلاتی برای خود و دیگران ایجاد نکنند بیان کرد: داشتن گذرنامه الزامی است و این گذرنامه حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از هفت هزار نفر از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کردند تصریح کرد: متقاضیان حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین می‌توانند از طریق اینترنت ثبت‌نام کرده و یا به دفاتر زیارتی مجوز دارد مراجعه کنند.

عرب‌نژاد با اشاره به اینکه ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی امسال تا چند روز قبل از اربعین ادامه دارد تأکید کرد: هر چند داشتن ویزا حذف شده اما داشتن گذرنامه الزامی است و زائران پیاده‌روی اربعین مراقب افراد سودجو باشند.
انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ