توزیع بیشترین آش نذری غرب گیلان در تالش


آستارا - ایرنا - بانوان خوش دست پخت تالش 10 هزار وعده آش دوغ را در میان سوگواران ماه محرم توزیع کردند و نایب رئیس شورای اسلامی این شهر، آن را بیشترین میزان آش نذری غرب گیلان اعلام کرد.

تبليغ

بهزاد پورپناه روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای پخت این همه آش نذری ‌چند هزار کیلوگرم دوغ و چند صد کیلوگرم برنج، سبزی و حبوبات استفاده و از ظهر تا شامگاه دیروز در خیابان های شهیدان رجایی، سیاب نجفی، صادق فائزی، مهدی باکرم، مظفر مهرقربانی، ابراهیم وظیفه و سید حسین مختاری تالش توزیع شد.

وی افزود: آش نذری عصر عاشورا در تالش از قدمتی قابل توجه برخوردار است و همه ساله در این روز تعدادی آشپز نیز از شهرهای غرب گیلان برای مشارکت در پخت آن، به تالش می آیند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تالش ادامه داد: مردم شیعه و سنی تالش در کنار یکدیگر در دهه نخست ماه محرم عزاداری کردند و در سطح شهرستان تالش، بیش از ۲۰۰ مسجد شاهد آئین های ماه محرم است و برنامه های برخی مساجد در دهه دوم این ماه نیز ادامه خواهد یافت.

وی بیان کرد: مردم خیر تالش در قالب ایستگاه های صلواتی نیز چای، شربت و نذورات خود را توزیع کردند و صدای مرثیه و نوحه‌های ترکی، تالشی و فارسی از ایستگاه های صلواتی همچنان به گوش می رسد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و حدود ۴۰ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

۷۱۰۶ / ۷۱۲۴تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ