نرخ طلا و سکه اعلام شد


قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز 4 میلیون و 94 هزار تومان و طلای 18عیار هم 414 هزار و 200 تومان شده است.

تبليغ

گزارش گلستان ۲۴؛ همزمان با نوسان نرخ ارز در بازار، نرخ طلا و سکه نیز نسبت به روز قبل، با تغییر همراه شده است ؛ فعالان بازار می‌گویند حباب نرخ سکه نسبت به روزهای قبل کاهش چشم گیر داشته است؛ ضمن آنکه تقاضا برای خرید طلا و سکه نیز کم شده است.

امروز در بازار آزاد نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۹۸ هزار تومان، نرخ ربع‌سکه یک‌میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۰۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با نرخ ۱۴۹۱ دلار معامله می‌شود.

در حالی که انتظار می‌رود بانک‌های مرکزی بزرگ جهان در واکنش به انتشار آمارهای ضعیف اقتصاد سیاست‌های پولی انبساطی تری را در پیش بگیرند، نرخ طلا امروز اندکی کاهش داشت. بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۸.۵ دلار کاهش به ۱۴۹۱ دلار رسید.

قیمت جهانی طلا طی روزهای اخیر افت شدیدی داشته و در حالی که به بیش از ۱۵۴۰ دلار رسیده بود در معاملات روز سه شنبه وارد کانال ۱۴۰۰ دلاری شده است.

بنجامین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «افزایش اشتها برای ریسک‌پذیری در میان سرمایه‌گذاران موجب شده تا نرخ فلز زرد در روزهای اخیر تا حدودی تضعیف شود.»

وی افزود: «ما شاهد تضعیف نرخ در کوتاه مدت هستیم اما در بلند مدت چشم‌انداز نرخ طلا همچنان افزایشی است.»

پس از آنکه بانک مرکزی چین اعلام کرد که مقدار پول نقدی که بانک‌ها باید به عنوان ذخیره نگهداری کنند را کاهش داده است و با هدف تقویت اقتصاد این کشور اقدام به آزادسازی بخشی از نقدینگی بانک‌ها کرد، ارزش سهام در بازارهای بورس جهان شاهد افزایش بود.

در عین حال، آمارها نشان داد که میزان صادرات چین در ماه اوت به شکل غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است. به ویژه میزان صادرات چین به امریکا تحت تاثیر جنگ تجاری افت محسوسی را شاهد بوده است. این آمارها نشان می‌دهد که دومین اقتصاد بزرگ جهان نیازمند اقدامات محرک اقتصادی قوی تری است.

دیگر عاملی که موجب تقویت اشتها برای ریسک‌پذیری شده سخنان جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو امریکا بوده که گفته بانک مرکزی امریکا برای تداوم توسعه اقتصادی همچنان اقداماتی را «به نحو مقتضی» انجام خواهد داد.

منبع: تسنیمتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ