گلزار شهدا مرکز فرهنگی شود


گناوه - ایرنا - فرماندار دیلم گفت: گلزار شهدای دیلم باید به عنوان یک مکان و مرکز اثر گذار فرهنگی از آن استفاده شود.

تبليغ

عبدالامیر قاسمی روز چهارشنبه در نشست شورای مشورتی ایثارگران و ستاد اربعین شهرستان دیلم گفت: مزار شهدا مکانی مقدس است که باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گفتمان ارزش های دینی و انقلابی با اجرای برنامه های مختلف از آن بهره کافی برده شود.

وی افزود: بنیاد شهید ترتیبی اتخاذ کند که از تمام ظرفیت های ایثارگران ،جانبازان و خانواده شهدا در برنامه های فرهنگی بهره لازم برده شود.

وی گفت: خانواده های معظم شهدا سرمایه های عظیم نظام هستند و همه ما مسئولان خودرا موظف به انتقال فرهنگ ایثار ،شهادت و دستاوردهای انقلاب و نظام به نسل جدید بدانیم.

قاسمی اظهارداشت: تکریم ، سرکشی و استفاده از نظرات و پیشنهادهای پدران و مادران شهدا و تمامی یادگاران دفاع مقدس سرلوحه کاری قرار گیرد.

فرماندار دیلم توجه دولت ت در راس رئیس جمهوری به جامعه ایثارگری را تحسین برانگیز قلمداد کرد و افزود: در کمیته برنامه ریزی سال جاری ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت اجرای برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و

زیرساخت های فرهنگی به بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه های اجرایی و نهادها همانند سنوات قبل با موکب ها، دسته های عزاداری و استقبال از زائران پیاده اربعین همکاری کنند.

امام جمعه دیلم نیز گفت: در نشست شورای مشورتی ایثارگران و ستاد اربعین باید به مشکلات و درخواست های خانواده های شهدا و جامعه ایثارگری رسیدگی و در صورت ضرورت از آنان دعوت شود.

حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری افزود: شهدا برای بقا و حفظ انقلاب ،نظام و کشور تمام هستی خود را با عشق فدا کردند و باید تکریم و رسیدگی به مسایل و مشکلات خانواده آنها بنحو شایسته انجام شود.

وی گفت: گلزار شهدا باید به بقعه های فرهنگی تبدیل و در طول هفته باز تا از این فضای معنوی استفاده لازم شود.

وی اظهارداشت: همایش بزرگ اربعین تجلی عظمت و قدرت شیعه و درس ایثار و ولایت پذیری است.

امام جمعه دیلم اضافه کرد: از همه قابلیت های شهرستان برای کمک به موکب های استقبال از زائران اربعین استفاده شود.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر در دوران دفاع مقدس ۷۴ شهید تقدیم انقلاب و میهن کرده است.

۶۱۶۴/۷۲۱۵/۶۰۴۵تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ