نقش مساجد در مدیریت محلات تقویت شود


عباسی با بیان‌اینکه رویکرد شهرداری تهران تقویت نقش مساجد در مدیریت شهری است، موضوعی که اهمیت آن را در محرم امسال به وضوح دیدیم، گفت: هر چقدر نقش مساجد در مدیریت محلات تقویت شود، شاهد رونق بیشتر معارف دینی در کشور خواهیم بود.

تبليغ
خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد، «رضا عباسی» در حاشیه شرکت در مراسم عزاداری به مناسبت ایام شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) و سایر شهدای کربلا که در مسجد جامع نبی اکرم (ص) برگزار شد با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم سوگواری حسینی در مساجد و حسینیه های شهر تهران، اظهار کرد: مردم تهران در نگهداشت اموال عمومی و حفظ پاکیزگی معابر عمومی در دهه اول محرم بسیار کوشا بودند و امید است این روند را در تمام مناسبت های مذهبی ادامه دهند.
شهردار منطقه ۱۴ با بیان اینکه ائمه جماعات مساجد کمک زیادی به ما در گسترش فرهنگ حفظ بهداشت و نظافت شهر در ایام سوگواری حسینی و سایر مناسبت های دینی داشته اند، افزود: رویکرد شهرداری تهران تقویت نقش مساجد در مدیریت شهری است. موضوعی که اهمیت آن را در محرم امسال به وضوح مشاهده کردیم.
وی با اشاره به شرکت خود در مراسم سوگواری حسینی در مسجد جامع نبی اکرم (ص) (واقع در تهران، بلوار نبی اکرم(ص)) و گفت و گو با آیت الله ضیاالدین نجفی، نماینده ولی فقیه در شرق تهران و تولیت حوزه علمیه نبی اکرم (ص) اضافه کرد: افزایش تعامل با ائمه جماعات معمر و با سابقه مناطق مختلف، مورد توجه ما است و در همین راستا شهرداران مناطق مختلف تهران در مساجد محوری شهر تهران حضور یافته و به تبادل نظر با ائمه جماعات آنان می پردازند.
عباسی با بیان اینکه هر چقدر نقش مساجد در مدیریت محلات تقویت شود، شاهد رونق بیشتر معارف دینی در کشور خواهیم بود، ابراز کرد: بسیاری از آسیب هایی که در کشور مشاهده می شور به دلیل کمرنگ شدن نقش مساجد در مدیریت شهری است.
وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است هرچقدر محوریت مساجد در گسترش فرهنگ و سبک زندگی دینی تقویت شود، شاهد توفیقات بسیاری خواهیم بود. ما این موضوع در سال های مبارزه با طاغوت و همچنین در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم.
یادآور می شود، رضا عباسی، سه شنبه شب، ۱۹ شهریورماه با حضور در مسجد جامع نبی اکرم (ص) با آیت الله نجفی دیدار و از بخش ها و واحدهای مختلف این مسجد دیدار کرد.
پایان پیام/397


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ