چکار کنم جنینم پسر شود؟


هیچ کدام از دستورالعمل هایی که برای تعیین جنسیت جنین توصیه می شوند صد در صد نیستند و همیشه جواب نمی دهند.

تبليغ
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من متولد 64 هستم و همسرم متولد 63 نزدیک 4 سال است ازدواج کرده ام امسال می خواستم حامله بشوم و من و همسرم پسر دوست داریم می شود راهنمایی کنید چیه کارهایی باید انجام بدهم تا فرزندم پسر بشود. با تشکر از زحمات شما.

پاسخ دکتر الهام هاشمیان نائینی، جراح و متخصص زنان و زایمان:
هیچ کدام از دستورالعمل هایی که برای تعیین جنسیت جنین توصیه می شوند صد در صد نیستند و همیشه جواب نمی دهند. می توانید به منابع مختلف مانند اینترنت و کتاب هایی که در این زمینه منتشر شده مراجعه کنید و این دستورالعمل ها را ببینید ولی راهکارهایی که من می توانم برای پسر شدن جنین توصیه کنم این است که:
1. از چند ماه قبل از بارداری هم خودتان و هم همسرتان از خوردن لبنیات و ترشی جات بپرهیزید.
2. در شب هایی که احتمال تخمک گذاری بیشتر است مقاربت داشته باشید که معمولا 14 روز مانده به زمان پریود بعدی است. البته محاسبه روز تخمک گذاری سخت است. این عدد برای خانم هایی است که پریود منظم و 28 روزه دارند. از کیت تخمک گذاری هم می توانید استفاده کنید. کیت تخمک گذاری وسیله ای شبیه بی بی چک هست که باید از داروخانه تهیه کنید و در ادرار بگذارید. وقتی 2 خط قرمز روی آن ایجاد شد یعنی زمان تخمک گذاری نزدیک است و تا 24 الی 36 ساعت دیگر اتفاق می افتد. در این زمان ها مقاربت داشته باشید، این هم 100% نیست ولی تا حدودی به شما کمک می کند.
3. می توانید پیش از مقاربت محیط واژن را با محلول آب و جوش شیرین قلیایی کنید؛ یعنی یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب بریزید و با سرنگ 5 سی سی بدون سوزن 5-4 بار این محلول را به داخل واژن خود تزریق کنید. با این کارها شانس پسر شدن جنین بالا می رود، ولی باز هم می گویم هیچ روش خانگی 100 صد در صد نیست.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
شاید روش شتل بتواند شما را به آن چیزی که می خواهید برساند. هرچند هیچ تضمینی برای موفقیت روش های خانگی تعیین جنسیت جنین وجود ندارد، اما می تواند احتمال تولد نوزاد با جنسیت دلخواه والدین را بالا ببرد.
روش دکتر شتل محبوب ترین روش تعیین جنسیت در جهان است و آمار فروش کتاب مشهور او در همین زمینه نشان می دهد که میلیون ها زوج در سراسر جهان با استفاده از این روش سعی کرده اند، جنسیت فرزندشان را خودشان انتخاب کنند.
دکتر شتل مدعی است که روشش تا 90 درصد می تواند موثر باشد، اما هیچ مطالعه ای جهانی این آمار را ثابت نکرده.
با این حال مزیت روش شتل نسبت به سایر روش ها این است که هزینه چندانی ندارد، نسبتا آسان است و هم زن و هم شوهر می توانند به راحتی توصیه های لازم را انجام دهند.


اصول روش شتل
اصول روش شتل بر این اساس استوار است که اسپرم های پسردار بسیار سریع تر از اسپرم های دختردار حرکت می کنند، اما خیلی شکننده تر و آسیب پذیرتر هستند و ممکن است به راحتی از بین بروند.
بنابراین اگر پسر می خواهید باید شرایطی را فراهم کنید که امکان زنده ماندن اسپرم های پسر ساز سریع را در رقابت با اسپرم های قوی دخترساز ایجاد کند. در ادامه به شما می گوییم چطور این کار را بکنید.

مقاربت نزدیک به زمان تخمک گذاری
مهمترین عامل تعیین کننده جنسیت در روش شتل، زمان نزدیکی زوجین است.
از آنجا که اسپرم های پسر ساز خیلی سریع حرکت می کنند بنابراین اگر نزدیک به زمان تخمک گذاری مقاربت داشته باشید، شانس رسیدن اسپرم پسرساز به تخمک و بارور شدن آن را افزایش می دهید.
دکتر شتل همچنین توصیه می کند که 4 تا 5 روز مانده به زمان تخمک گذاری، یا از کاندوم برای نزدیکی استفاده کنید یا به طور کلی آمیزش نداشته باشید مگر این که چاره دیگری نداشته باشید که در آن شرایط هم نباید فاصله زمانی مقاربت با زمان تحمک گذاری بیشتر از 12 ساعت باشد.

از کجا بفهمیم تخمک گذاری دقیقا چه زمانی است؟
جداول دمای بدن (دمای بدن زن که باید هر روز صبح قبل از بیرون آمدن از رخت خواب اندازه گیری شود) ابزار نسبتا خوبی برای تعیین زمان تخمگ گذاری است اما ممکن است زمانی متوجه روز تخمک گذاری تان شوید که این پروسه تمام شده باشد و مجبور شوید تا دفعه بعد برای پسر دار شدن صبر کنید.
مشاهده ترشحات سرویکس یا دهانه رحم هم می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که زمان باروی قرار دارد.
بد نیست بدانید که وقتی در سیکل قاعدگی هسیتد ترشحات واژن کمتر است، درحالیکه در زمان تخمک گذایر ترشحات شفاف تر شده و چسبنده می شوند. با این حال شاید دقیق ترین روش انجام آزمایش تخمک گذاری است.
پس اگر پسر می خواهید تا مثبت شدن نتیجه آزمایش برای مقاربت صبر کنید. تعیین زمان تخمک گذاری توسط پزشک و با استفاده از سونوگرافی و همچنین تزریق آمپولی به نام HCG امکان پذیر است.

تعیین PH واژن برای پسردار شدن
به عنوان یک قانون کلی اسپرم ها از محیط اسیدی وازن هیچ خوششان نمی آید و در محیط قلیایی است که می توانند زنده بمانند.
از آنجا که اسپرم هاس پسرساز در مقایسه با اسپرم های دخترساز ضعیف تر هستند زودتر در محیط اسیدی از پا در می آیند و شانس شما را برای پسردار شدن کمرنگ می کنند.
بنابراین با قلیایی کردن محیط واژن می توانید احتمال زنده مانده اسپرم های پسر ساز را افزایش دهید. توصیه های زیر به شما کمک می کند تا محیز واژن را قلیایی کنید.
در حالت مقاربت تجدید نظر کنید: ابتدای واژن در مقایسه با دهانه رحم اسیدی تر است.
پس اگر پسر می خواهید باید از شیوه ای برای مقاربت استفاده کنید که امکان نفوذ بیشتر ایجاد کرده و شما را مطمئن می کند که انزال در ابتدای واژن صورت نمی گیرد.

حتما به ارگاسم برسید
در هنگام ارگاسم زن، محیط واژن قلیایی تر می شود. یادتان باشد حالت ایده آل این است که زن قبل از مرد به اوج لذت جنسی برسد.

از مواد غذایی مناسب استفاده کنید
مواد غذایی بر PH واژن تاثیر می گذارند و باعث می شوند که قلیایی یا اسیدی تر شود.
برنج قهوه ای، گندم، سیب زمینی، سبزیجاتی مانند بروکلی و جعفری و... محیط واژن را قلیایی و در مقابل انواع گوشت، شیر و... باعث اسیدی شدن بدن می شوند.

دوش واژینال بگیرید
دکتر شتل برای قلیایی تر شدن واژن بهخانم هاپیشنهاد می کند که از دوش واژینال استفاده کنند؛ اما بهتر است این کار را تنها با مشورت پزشکتان انجام دهید چون گرفتن دوش واژینال ممکن است باعث التهاب و عفونت واژن شود.
اگر پزشکتان ممنوعیت خاصی برای استفاده از دوش واژینال در نظر نگرفت، باید یک کیت از دارو خانه بخرید و به روش زیر عمل کنید.
دستهای خود را تمیز بشویید. دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را در آب ولرم حل کنید (در حالت ایده آل آب باید استریل باشد) و سپس بطری مربوط را با این محلول پر کنید. زید دوش حمام یا روی توالت چمباتمه بزنید و به آرامی را وارد محیط واژن کنید.
بطری را به آرامی فشار دهید تا محلول کاملا خارج شود.


توصیه های مردانه برای پسر دار شدن
دکتر شتل به آقایان هم توصیه می کند که برای افزایش احتمال پسر دار شدن، بیضه هایشان را خنک نگه دارند.
برای این کار باید از صندلی های ماشین که خیلی داغ می شوند، لباس های بسیار کلفت و گرم، شلوارهای ضخیم، دوش آب داغ، سونا و... دوری کنید.
دکتر شتل همچنین به آقاین توصیه می کند که 15 تا 30 دقیقه پیش از مقارت یکی، دو فنجان قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار دیگری را امتحان کنند تا شانسشان برای پسر دار شدن بیشتر شود.

روش آی وی اف
این روش بیشتر برای درمان نازایی به کار می رود نه تعیین جنسیت؛ چون تهاجمی و گران است. اما به هر حال عده ای هم آنقدر دلشان پسر می خواهد که حضارند معایب این روش را تحمل کنند.
در روش آی وی اف تخمک از بدن مادر خارج می وشد و در آزمایشگاه با اسپرم ترکیب شده و سپس به بدن مادر منتقل می شود.

برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
100 درصد.

روش آی یو ای
این روش هم جزو متدهای توصیه شده برای درمان ناباروی است که بر خلاف آی وی اف، تهاجمی نیست.
بلکه اسپرم هایی که قرار است پسر ساز باشند از نمونه ای که شما به آزمایشگاه می برید جدا شده و سپس متخصص آن ها را استفاده از یک کاتتر وارد بدن مادر می کند.

برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
70 تا 80 درصد.

روش میکروسورت
به گزارش نی نی بان این روش جزو متدهای نسبتا جدید تعیین جنسیت جنین پیش از بارداری است که از دهه 90 باب شد و با استفاده از یک روش آزمایشگاهی اسپرم‌ های دختر ساز را از اسپرم های پسر ساز جدا می کند.
اسپرم جدا شده نه به روش طبیعی بلکه با استفاده از مداخلاتی مانند آی وی اف (IVF) یا آی یو ای (IUI) به رحم مادر فرستاده می‌ شوند.

برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
اگر دنبال داشتن پسر هستید تا 81 درصد می توانید روی این متد حساب کنید.

روش پی جی دی (PGD) یا تشخیص ژنتیک قبل از لانه گزینی
آزمایش ژنتیک برای کسانی که تحت آی وی اف باردار می شوند ضروری است و پی جی دی یکی از روش هایی است که به کمک آن آزمایش ژنتیکی پیش از لانه گزینی رویان انجام می شود.
البته پی جی دی به طور اختصاصی برای تعیین جنسین جنین طراحی نشده بلکه قرار است با این روش سالم یا معیوب بودن رویان ها مشخص شود تا احتما تولد نوزاد با مشکلات ژنتیکی و مادرزادی کم شود.
با این حال به دلیل اثر بخش بودن جزو محبوب ترین روش های تعیین جنسیت در دنیاست.

برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
صد در صد. اما بهتر است این نکته را هم بدانید که این روش گران و نسبتا تهاجمی است و نیاز به بیوپسی دارد. بنابراین اگر می توانید درد و عوارض احتمالی ناشی از مصرف داروها از قبیل افزایش وزن را تحمل کنید، دست به این کار بزنید.

برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
پایه گذار روش شتل می گوید 50 تا 70 دردص، اما بهتر است بدانید هیچ تضمینی وجود ندارد.

روش اریکسون
پایه و اساس روش اریکسون و شتا تقریبا یکسان است؛ یعنی در این روش هم سرعت حرکت اسپرم های پسرساز قرار است شما را به نتیجه دلخواهتان برساند، با این حال این دو روش تفاوت اساسی با هم دارد و آن هم اینس است که در روش اریکسون اسپرم پسر ساز با روش IUI به بدن مادر منتقل می شود.
البته نگران نباشید IUI روش تهاجمی نیست و خیلی هم گران تمام نمی شود.


برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
50 تا 80 درصد. در ضمن این احتمال را هم در نظر داشته باشید که ممکن است نیاز به تکرار IUI باشد.

روش ویلان
تغییرات بیوشیمیایی بدن خانم ها پاسه روش ویلان را تشکیل می دهد. بنابراین توصیه می شود که در روزهای خاصی از چرخه قاعدگی آمیزش داشته باشید که جنینتان پسر شود. زمان توصیه شده برای مقارت در روش ویلان 4 تا 6 روز قبل از بالا رفتن تدریجی دمای بدن است.

برای پسر دار شدن چه قدر روی این روش حساب کنیم؟
50 تا 60 درصد.

سایر روش ها
روش های دیگری هم برای پسر دار شدن وجود دارد از جمله رژیم غذایی برای تنظیم اسیدیته بدن، روش زمان بندی (که با روش شتل متفاوت است)، استفاده از برخی مکمل ها، در نظر گرفتن پوزیشن های مختلف برای نزدیکی و... اما هیچ کدام به اندازه روش هایی که در بالا گفته شد موثر نیستند و نمی شود روی نتایج شان حسابی باز کرد.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ