شهروندان مشهدی پس از 67 روز هوای پاک تنفس کردند


مشهد- ایرنا- میانگین کلی شاخص کیفیت هوای مشهد امروز بیستم شهریور ماه پس از 67 روز از آخرین تجربه پاکی نشانگر وضعیت پاک هوای تنفسی برای شهروندان این کلانشهر است.

تبليغ

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۳ تیر ماه امسال آخرین روزی بود که ساکنان مشهد هوای پاک تنفس کرده بودند. بر این اساس میانگین شاخص کلی کیفیت هوای امروز مشهد ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت کاملا پاک است.

تورج همتی افزود: شاخص کیفیت هوا در ۱۱ ایستگاه مستقر در سطح شهر مشهد نیز وضعیت پاک را نشان می دهد و هوای ۱۲ ایستگاه دیگر در وضعیت سالم قرار دارد.

وی ادامه داد: شایسته است شهروندان، زائران و مسافران در مشهد با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش مؤثر خود را در جلوگیری از افزایش آلاینده های هوای این کلانشهر ایفا کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی برای همه سنین محسوب می شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

۷۴۹۶/۱۸۵۸تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ