اوج شکوه «سقاتالار» در هفتم ماه محرم جلوه‌گر شد


قبادی گفت: سقاتالاری با قدمت بسیار در حیاط کانون شهید مطهری انارمرز جویبار، قرار دارد که به دلیل موقوفه و انتساب به حضرت ابوالفضل در ماه محرم بیشتر مورد توجه، قرار می گیرد و اوج شکوه آن در هفتم ماه محرم، جلوه گر شد.

تبليغ

«غلامحسین قبادی»، امروز (یکشنبه 17 شهریور) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: سقاتالار معروفی به نام «دارالشفای ابوالفضلی» با 43 زائرسرا، مسجد، حسینیه، زینبیه و مزار پنج شهید در حیاط کانون فرهنگی و هنری شهید مطهری مسجد جامع انارمرز جویبارقرار دارد.

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید مطهری مسجد جامع انارمرز جویبار اظهار کرد: سقاتالارها که به سقانفار یا سقانپار نیز مشهور هستند، میراثی مانا از گذشتگان مازندران به شمار می آیند که قدمتی بسیار دیرینه دارند.

قبادی بیان کرد: مراسم ویژه ای در سقاتالارها که وقف حضرت ابوالفضل(علیه السلام) شده اند با عنوان ابوالفضلی ها در ماه محرم به ویژه در هفتم محرم، برگزار می شود.

وی ابراز کرد: نذر گوسفند از مراسم ویژه ای است که افراد برای طلب حاجت خویش به آن، مبادرت می کنند و در غروب هفتم ماه محرم به کشتن 88 راس گوسفند و ادای نذر خویش در کنار سقاتالار جهت توسل به باب الحوائج، قمر بنی هاشم(علیه اسلام)، پرداختند.

قبادی گفت: قسمتی از گوشت این گوسفندها بین زائرین سقاتالار، توزیع شد و مابقی در ظهر عاشورا جهت اطعام دهی به بیش از دو هزار عزادار حسینی، طبخ خواهد شد.

قبادی با اشاره به برگزاری برنامه های ویژه محرم در کانون فرهنگی و هنری شهید مطهری مسجد جامع انارمرز جویبارنظیر دسته روی 45 دسته از روستاها و شهرهای اطراف، شام دهی از اول تا دوازدهم محرم و برگزاری مراسم شیرخوارگان، تصریح کرد: این برنامه ها با نوحه خوانی و سخنرانی جهت درک بیشتر واقعه کربلا و نهادینه کردن عشق حسینی، انجام می شود.

پایان پیام/86


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ