جزئیاتی جدید از تخلف در واگذاری "اردوگاه شهید باهنر"


عضو کمیسیون آموزش‌ مجلس درباره نحوه مزایده اردوگاه شهید باهنر گفت: این ملک مرغوب را فقط با قیمت 4 هزار میلیارد تومان واگذار کردند اماحداقل ارزش آن 30 هزار میلیارد تومان است.

تبليغ
اتاق خبر 24:

محمد جواد ابطحی درباره وضعیت اردوگاه شهید باهنر و نظرات برخی نمایندگان مبنی بر تخلفات گسترده در واگذاری این اردوگاه و تلاش افراد ذینفعی که از رانت استفاده می‌کنند برای غیرقابل فسخ‌کردن معامله اردوگاه شهید باهنر اظهار کرد: اصل صلاحیت شرکت مورد قرارداد، نحوه مزایده و اساساً اینکه مزایده‌ای انجام شده یا خیر و قیمت مزایده مورد سؤال است و ابهامات جدی درباره اینکه چرا اردوگاه با این قیمت پایین به مزایده گذاشته شد، وجود دارد.

وی افزود: ابهام دیگر درباره اجاره به شرط تملیک اردوگاه شهید باهنر است یعنی آموزش‌وپرورش فعلاً در قالب اجاره اردوگاه را در اختیار دارد و باید هر ماه اقساط تعیین شده را به صورت منظم پرداخت کند تا بتواند مجدد مالکیت اردوگاه شهید باهنر را در اختیار بگیرد.

وضعیت اردوگاه باهنر و پرداخت منظم اقساط نیازمند بررسی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به کسری بودجه آموزش‌وپرورش و مشکلات مالی فراوان به نظر می‌رسد، وضعیت اردوگاه باهنر و پرداخت منظم اقساط آن باید تحت بررسی قرار بگیرد، کمیسیون آموزش مجلس پیگیر این موضوع است و از طریق ماده ۴۵ آئین‌نامه مجلس یا ماده ۲۳۴ موضوع را بررسی خواهیم کرد البته کمیسیون اصل ۹۰ نیز براساس گزارش‌هایی که دریافت کرده است، موضوع را در دست بررسی دارد.

۵هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان باید پرداخت کنند تا مالکیت اردوگاه را بگیرند!

ابطحی مطرح‌کرد:سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز به موضوع ورود می‌کنند تا چرایی و چگونگی واگذاری اردوگاه شهید باهنر مشخص شود؛ آموزش‌وپرورش برای دریافت ۴ هزار میلیارد تومان به منظور پاداش پایان خدمت فرهنگیان در سال ۹۵، اردوگاه شهید باهنر را در رهن گذاشت و الان باید حدود ۵ هزار و ۶۰۰ ملیارد تومان بازگرداند تا مالکیت اردوگاه در اختیارش قرار بگیرد!

وی ادامه داد: این ملک مرغوب که متعلق به وزارت آموزش و پرورش بوده را فقط با قیمت ۴ هزار میلیارد تومان واگذار کردند که حداقل ارزش آن ۳۰ هزار میلیارد تومان در حال حاضر است.

سخت است بپذیریم سازمان برنامه‌وبودجه تعهد مالی جدیدی را قبول کند!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این موضوع "سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به آموزش‌وپرورش اعلام کرده است که اقساط اردوگاه را ماهانه پرداخت می‌کند، آیا با وجود اینکه این سازمان و وزارت اقتصاد و دارایی در این ماجرا ناظر هستند باز هم امکان از دست دادن اردوگاه شهید باهنر وجود دارد؟" گفت: هم‌اکنون سازمان برنامه و بودجه، بودجه تکلیفی آموزش‌وپرورش را دقیق اجرا نمی‌کند و متأسفانه طرف حساب آموزش‌وپرورش است که برای پرداخت پاداش پایان خدمت، اردوگاه را گرو گذاشته است از سوی دیگر این وزارتخانه در پرداخت معوقات و مطالبات فرهنگیان مانده است و در شرایطی که سازمان برنامه و بودجه برای این موضوع مشکل دارد، سخت است که بپذیریم تعهد مالی دیگری را در بحث اردوگاه شهید باهنر بپذیرد!

وی در پایان تأکید کرد: باید به صورت دقیق مشخص شود که تا به امروز وضعیت واریز اقساط مربوط به اردوگاه شهید باهنر به چه صورت بوده است و آیا بازپرداخت آن با تأخیر همراه بوده یا خیر؟
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ