درخواست کمک امام جمعه تبریز برای اطفای آتش‌سوزی ارسباران


تبریز - ایرنا - حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز از مقام های کشوری و لشکری برای کمک به اطفای کامل آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران درخواست کمک کرد.

تبليغ

به گزارش پنجشنبه ایرنا، حجت الاسلام آل هاشم در تماس تلفنی با وزیر دفاع و رییس سازمان مدیریت بحران کشور، نگرانی مردم آذربایجان شرقی و خودش را از وقوع حادثه آتش سوزی در جنگل های ارسباران اعلام کرد.

امام جمعه تبریز در تماس های تلفنی خود با این ۲ مقام ارشد کشورمان، خواستار به کارگیری امکانات و تجهیزات در اختیار این نهادهای کشوری برای خاموش کردن سریع آتش در جنگل های ارسباران شد.

حجت‌الاسلام آل هاشم امروز همچنین طی تماس‌های جداگانه با استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل مدیریت بحران استانداری، ضمن تشکر از تلاش‌های انجام گرفته، در جریان روند عملیات اطفای حریق در جنگل های ارسباران قرار گرفت.

در همین حال رسانه های محلی آذربایجان شرقی از اهمال سازمان های مسوول در مرکز برای اعزام بالگرد ویژه آتش نشانی به منظور کمک به اطفای حریق در جنگل های ارسباران، به رغم پیگیری های خستگی ناپذیری مسوولان محلی انتقاد کردند.

جنگل های ارسباران با ۱۶۴ هزار هکتار وسعت از بکرترین مناطق جنگلی ایران به لحاظط تنوع گونه های گیاهی و جانوری آن شمرده می شود، به گونه ای که گفته می شود ۱۵ تا ۲۰ درصد مجموع گونه های گیاهی شناخته شده کشورمان در این لکه جنگلی یافت می شود.

جنگل های ارسباران که در شمال و شمال شرق تبریز در محدوده شهرستان های ورزقان، کلیبر، خداآفرین و جلفا پراکنده شده است، علاوه بر تنوع و غنای ژنتیکی از نظر جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی نیز حایز اهمیت فراوان است.

همین ویژگی ها سبب شده که پرونده جنگل های ارسباران برای ثبت جهانی به یونسکو ارسال شود.

۵۱۸تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ