پیروزی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه لیگ برتر/کمالوند: قیمت یک بازیکن پرسپولیس به اندازه کل تیم ماست


پرسپولیس توانست با یک گل رقیب بوشهری خود را شکست دهد و نخستین سه امتیاز لیگ برتر را کسب کند.

تبليغ

خبرگزاری ایسنا: در نخستین دیدار از لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۸-۹۹، پرسپولیس و پارس جنوبی از ساعت ۱۹:۱۰ در بازی افتتاحیه این رقابت‌ها به میدان رفتند که این دیدار با حساب یک بر صفر به سود پرسپولیس تمام شد.

تک گل این بازی را مهدی ترابی در دقیقه ۵۷ برای پرسپولیس به ثمر رساند.

نیمه نخست

بازی آرام و بدون عجله از سوی هر دو تیم آغاز شد و تا ۱۵ دقیقه نخست حمله خطرناکی روی دروازه هیچ یک از دو تیم انجام نشده بود که رفته‌رفته پرسپولیس فشار حملاتش را افزایش داد و صاحب کرنر شد که ضربه کرنر بعد از یک رفت و برگشت و ارسال مجدد توسط امیری، در مقابل محوطه شش قدم مقابل پای نادری قرار گرفت ولی او با بی‌دقتی توپ را به بیرون زد.

بازی در ادامه متعادل دنبال شد و هر دو تیم در پی یافتن روزنه‌ای برای ایجاد موقعیت گل و گشودن دروازه‌ها بودند اما این مهم برای هر دو تیم دشوار شده بود. در دقیقه ۳۰ پارس جنوبی روی ضد حمله سریع در آستانه خلق موقعیت گل بود که بازیکن این تیم با خطای سید جلال حسینی سرنگون شد و داور نخستین کارت زرد لیگ نوزدهم را به کاپیتان پرسپولیس نشان داد.

در دقیقه ۳۲، ضربه ایستگاهی مهدی ترکمان در شرایطی که با واکنشی از سوی رادوشوویچ همراه نشد، به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد و از دروازه پرسپولیس دور شد.

نیمه دوم

گل:در دقیقه ۵۷ پرسپولیس دروازه پارس جنوبی را گشود. همکاری مهدی ترابی و علی علیپور منجر به تک به تک شدن ترابی با دخسوس شد که بازیکن پرسپولیس با ضربه چیپ گل نخست را به نام خودش ثبت کرد.

دو دقیقه بعد علی علیپور صاحب فرصت خوبی شد که شوت محکم این بازیکن از کنار دیرک دروازه پارس جنوبی عبور کرد.

در دقیقه ۶۶، روی ارسال محمد نادری، وحید امیری می‌توانست گل دوم را به ثمر برساند که مدافع پارس جنوبی زودتر از مهاجم پرسپولیس توپ را دور کرد.

در دقیقه ۷۸، پرسپولیس حمله سریعی را توسط عالیشاه آغاز کرد و پاس در عرض این بازیکن در مقابل دروازه به امیری رسید که ضربه او توسط دروازه‌بان پارس جنوبی دفع شد و به کرنر رفت و ثمری برای سرخپوشان نداشت.

پارس جنوبی برای به تساوی کشاندن بازی تلاش خود را افزایش داد و چند بار تا محوطه جریمه پرسپولیس پیش روی کرد که در نهایت بازیکنان در زدن ضربات پایانی و گشودن دروازه ناکام بودند.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سید جلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، احمد نورالهی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، وحید امیری (سیامک نعمتی ۹۰)، امیر روستایی (فرشاد احمدزاده ۶۴) و علی علیپور.

ترکیب پارس جنوبی: فرناندو دخسوس، فریبرز گرامی، علی عبدالله‌زاده، مگنو باتیستا، محمود شفیعی، رضا خالقی‌فر (احسان تاییدی ۸۴)، پوریا آریاکیا، حامد پاکدل، ایمان باصفا، کاخبرکاکاشویلی و مهدی ترکمان.

کالدرون: از وقت کشی حریف عصبانی بودم/ فلسفه فوتبال آرژانیتن، بازی دادن جوان‌هاست

سرمربی پرسپولیس می‌گوید در بازی‌های خانگی زدن گل اول مهم است و تیمش با تمام سختی‌ها موفق به انجام این کار شده است.

به گزارش ایسنا،‌ گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس بعد از پیروزی یک بر صفر تیمش برابر پارس جنوبی جم گفت: از حمایت هواداران تشکر می‌کنم. به بازیکنانم به خاطر سه امتیاز تبریک می‌گویم. اگر در بازی‌های خانگی زود گل نزنید، بازی سخت می شود ولی ما با تمام سختی ها این کار را انجام دادیم.

او درباره حضور امیر روستایی در ترکیب پرسپولیس توضیح داد: بازی های تدارکاتی زیادی داشتیم. می‌دانستم که بازیکن جوان در بازی اول سختی‌هایی را تجربه می‌کند. او در بازی‌های دوستانه عملکرد خوبی داشت. من به او خیلی اطمینان دارم و در آینده هم از او در صورت خوب بودن استفاده می‌کنم. فلسفه فوتبال آرژانتین این است که بازیکنان جوان در زمین حضور داشته باشند.

کالدرون اضافه کرد: اگر نادری در نیمه اول گل می‌زد یک بازی متفاوت داشتیم. وقتی گل نزدیم بازی سخت شد. بین دو نیمه با بازیکنان صحبت کردم و تغییراتی داشتیم. آن‌ها در شکل دفاعی خوب بازی کردند ولی ما در نیمه دوم عملکرد بهتری داشتیم. از بازیکنانم راضی هستم اما بازی بهتری مد نظرم بود. تیم حریف هم می خواست کاری کند ما بازی نکنیم. فوتبال در اینجا فیزیکی است. تیم‌ها از توپ‌های بلند استفاده می‌کنند.

سرمربی پرسپولیس درباره اعتراض‌هایش در طول بازی هم بیان کرد: اعتراض من به ضربات شروع مجدد و وقت تلف کردن حریف بود. من مربی فیفا هستم و قوانین فیفا را خوب می‌شناسم. وقت مفید بازی ۱۵ دقیقه بود. نقش داور این است که کاری کند حداقل ۲۰ دقیقه بازی مفید انجام شود. من از عملکرد داور راضی بودم.

او درباره حضور همزمان ۳ بازیکن پرسپولیس با سابقه بازی در پست هافبک چپ هم گفت: من دوست دارم از بازیکنان خوب استفاده کنم. ترابی و امیری بازیکنان بزرگی هستند. امیری در سطح عالی خودش نبود. تیم حریف یارگری شدید کرده بود و بازی را بسته بودند. بازی زیبایی که می خواستیم انجام نشد.

کالدرون ادامه داد: من دوست دارم بازی قشنگ تری به نمایش بگذاریم ولی تیم حریف اجازه نمی‌داد. اگر تیمی که در خانه خودش بازی می کند زود گل نزند، بازیکنان عصبانی می‌شوند. در بازی های بعد اگر زود گل بزنیم حتما بازی متفاوتی را به نمایش می گذاریم.


کمالوند: قیمت یک بازیکن پرسپولیس به اندازه کل تیم ماست/ سازمان لیگ ارباب رعیتی برخورد می‌کند
فراز کمالوند

فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در نشست خبری بعد از شکست یک بر صفر تیمش برابر پرسپولیس اظهار کرد: مشکلات زیادی داشتیم. خدا را شکر تیم را جمع کردیم و امروز مقابل قهرمان ۳ دوره لیگ بازی کردیم. ۱۰ دقیقه کنترل بازی را از دست دادیم و نتوانستیم بازی جبران کنیم. مقداری تمرکزمان به خاطر حاشیه ها بهم خورده بود. به نظر من بازی پایاپای بود. ما موقعیت گل هم داشتیم. می‌توانستیم حداقل از حریف مساوی بگیریم. خط حمله ما کم زور بود. قیمت یک بازیکن تیم پرسپولیس به اندازه کل تیم ما است. آن ها امروز هم خیلی خوب بودند. تعویض‌های آن‌ها هم یکی از یکی بهتر بود. آن‌ها مدعی اول قهرمانی هستند.

او ادامه داد: از ۱۸ بازیکن بزرگسال ما ۱۵ بازیکن از ما جدا شدند. طبیعی هم بود چون بازیکنان می گفتند از پارسال ۷۰ درصد طلب داریم و ما نتوانستیم هیچ کدام را نگه داریم. تیم ما نو است و زمان می برد تا بازیکنان هماهنگ شود.

کمالوند در مورد کیفیت توپ‌های لیگ برتر و لباس‌های تیمش هم توضیح داد: کاش می‌دانستید بازیکنان ما کجا می خوابند ما خیلی مشکل داریم. اصلا بحث پرداختی‌ها به بازیکنان بحث آخر ما است و ما فعلا درگیر جای خواب بازیکنان هستیم. توپ مسابقه هم افتضاح بود. ۳ بازیکن می خواستند اوت بیندازند و توپ از دستشان در رفت. من روز اول گفتم این توپ فوتبال نیست و تنبل است. همه شاکی هستند. سازمان لیگ چرا ارباب و رعیتی برخورد می کند؟ من توپی به این افتضاحی ندیده بودم. همه هم این را می‌گویند. من تاج را به دو دلیل دوست دارم. چون ورزشی است و تمام شرایط رییس فدراسیونی را دارد. من از ۵ سال پیشم طلب دارم. پس چرا مجوز مسابقه به تیم‌های بدهکار می‌دهید؟ برای مربیان ارزش قائل شوید. ما به همه چیز احترام می گذاریم و شما هم باید برای مربیان احترام قائل شوید. ۲۰۰ میلیون ۳ سال پیش الان حکم ۵۰ میلیون دارد. با این پول لاستیک سانتافه هم نمی‌شود خرید. اگر راجع به داوری حرفی بزنیم سریع ما را محروم می کنند اما این بی عدالتی است. چرا نباید طلب ۵ سال پیشمان را بگیریم؟ در هر صورت توپ مسابقه افتضاح بود و من پانصدمین نفری هستم که این حرف را می زنم. همه بازیکنان پرسپولیس و استقلال هم این را در اینستاگرام گفته‌اند. این توپ اصلا حرکت نمی‌کند. آقای فتاحی هم صورت مساله را پاک کرد و گفت زمین را آب بدهید.

سرمربی پارس جنوبی جم بیان کرد: ما از نظر بدنی کم آوردیم. چند بازیکن ما در لیگ برتر بازی نکرده بودند. ۱۰ دقیقه تمرکز ما بهم خورد. من در مجموع برای تیمم آینده خوبی متصور هستم. باید این بازیکنان حمایت شوند. مردم فکر می‌کنند ما دنبال پول قراردادمان هستیم. اصلا بحث قرارداد ما نیست. بازیکنان خارجی ما ۳ نفری در یک اتاق ۲ در سه زندگی می کنند. برای حمام کردن باید ۴۰ دقیقه صبر کنند. پارس یک مشکل اساسی دارد آن هم این است که ۱۵ بازیکن جدید گرفته‌ایم.

او درباره صحبت کالدرون درباره وقت کشی تیم پارس جنوبی هم اظهار کرد: با توجه به خواسته فدراسیون و سازمان لیگ که گفته‌اند وارد مسائل حاشیه‌ای نشویم باید بگویم هم از داور راضی هستم و هم از کالدرون. من جوابی به این سوال ندارم.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ