دنباله‌روی پاراگوئه از سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه حزب الله و حماس


دولت پاراگوئه، که تابع سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است، حزب‌الله لبنان و جنبش حماس را در فهرست «سازمان‌های تروریستی بین‌المللی» قرار داده است.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، دولت پاراگوئه، روز گذشته حزب‌الله لبنان و جنبش حماس را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

خبرگزاری رسمی پاراگوئه گزارش داد که این تصمیم همچنین شامل گروه‌های داعش و القاعده می‌شود و این دو گروه نیز در فهرست «سازمان‌های تروریستی بین‌المللی» اضافه می‌شوند.

«خوان ارنیستو فیامایور» وزیر کشور پاراگوئه تصریح کرد طبق این تصمیم، مقام‌های پاراگوئه ملزم می‌شوند تدابیر برای مبارزه با تروریسم بین‌المللی به‌ویژه مبارزه با منابع مالی آن را تقویت و نظارت‌ها برای انتقال پول را تشدید کنند.

رژیم صهیونیستی از این تصمیم پاراگوئه علیه حزب‌الله لبنان و جنبش حماس فلسطین استقبال کرده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «تلاش می‌کنیم تا کشورهای بیشتری این‌چنین گام مهمی را بردارند.»

روزنامه عبری‌زبان «جروزالم پست» با اشاره به این‌که این تصمیم پاراگوئه روز دوشنبه اعلام شده است، نوشت: این اقدام پاراگوئه یک ماه پس از آن صورت گرفته که آرژانتین به عنوان اولین کشور آمریکای لاتین حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده و دارایی‌های آن را توقیف کرد.

طبق برخی گزارش‌های رسانه‌ای، برزیل نیز درحال بررسی اقدام مشابهی علیه حزب‌الله لبنان است. ایالات متحده از متحدان خود در آمریکایی لاتین خواسته است تا تصمیمات مشابهی علیه حزب‌الله اتخاذ کنند.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ