ایرانشهر در شب عید غدیرخم غرق در شور و شادی شد


زاهدان- ایرنا- مردم شیعه و سنی شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان که به شهر میزبانان ولایت مشهور است در شب عید غدیرخم با برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های متنوع به سرور و شادی پرداختند.

تبليغ

دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در شهر میزبانان ولایت با حضور در مساجد و حسینیه‌ها و بوستان‌های ایرانشهر و پخش شربت و شیرینی سالروز ولایت‌مداری مولای متقیان حضرت علی(ع) را جشن گرفتند.

حضور اقشار مختلف اعم از شیعه و سنی در بوستان نماز ایرانشهر و اجرای موسیقی محلی، قرائت شعر در وصف حضرت علی(ع)، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری و جنگ شادی در شب غدیرخم نشانگر عشق و علاقه مردم ایرانشهر به امیر مومنان حضرت علی(ع) است.

همچنین به همین مناسبت مراسم جشنی در مسجد الغدیر ایرانشهر برگزار شد.

امام جمعه ایرانشهر در این مراسم با تبریک عید سعید غدیرخم گفت: غدیر نباید به یک بزرگداشت تاریخی خلاصه شود بلکه غدیر یک جریان بزرگ در بستر تاریخ است که به دنبال حاکمیت الله است.

حجت‌الاسلام سید شجاع‌الدین ابطحی افزود: یکی از آسیب‌های جدی جامعه امروز دور بودن از مکتب اهل بیت‌(ع) است که نمود آن در همه ابعاد جامعه دیده می‌شود.

توزیع شربت و شیرینی در معابر، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و چراغانی میادین و معابر عمومی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در عید غدیرخم در ایرانشهر است.

۷۳۱۴**۶۰۸۱تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ