تلگرام

چاووش اوغلو: درباره همکاری با آمریکا در منطقه امن سوریه صبر ما حدی دارد


وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه شرق فرات تبدیل به لانه تروریست‌ها شده است، گفت: آمریکا با دیدن این موارد بازهم به کمک تسلیحاتی به عناصر پ ی د و پ ک ک ادامه داده است. باید با ما صادق باشند و بدانند که ترکیه معطل ماندن را زیاد تحمل نخواهد کرد.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در خصوص توافق با آمریکا برای ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه با اشاره به اینکه جزئیات زیادی وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود، اظهار داشت: مذاکره کردیم که این توافق به سرنوشت منبج دچار نشود. متاسفانه در توافق منبج شاهد تاکتیک معطل کردن از سوی طرف آمریکایی بوده‌ایم. آمریکا باید به قول‌ خود عمل کند.

وی با اشاره به جزئیات زیادی که باید به آنها پرداخته شود، گفت: بر این اساس مرکز عملیات مشترک را راه اندازی کردیم. پهپادهایمان پرواز خود را در شمال سوریه آغاز کرده‌اند. قرار است در این منطقه نقاط دیده بانی ایجاد شود، همچنین گشت مشترک را خواهیم داشت اما این موارد نیازمند جزئیاتی است. آمریکا و ترامپ وعده 32 کیلومتر را داده‌اند و پس از خروج عناصر ی پ گ و پ ک ک، منطقه حائل می‌تواند شکل بگیرد.

وزیر خارجه ترکیه افزود: پس از ایجاد منطقه امن، ابتدا کردهای آواره و سپس اعرابی که خواهان بازگشت باشند به این منطقه خواهند آمد.

چاووش اوغلو با بیان اینکه شرق فرات تبدیل به لانه تروریست‌ها شده است، گفت: آمریکا با دیدن این موارد بازهم به کمک تسلیحاتی به عناصر پ ی د و پ ک ک ادامه داده است. باید با ما صادق باشند و بدانند که ترکیه معطل ماندن را زیاد تحمل نخواهد کرد.

وی یادآور شد: در این خصوص مذاکراتمان با روسیه و دیگر بازیگران منطقه را دنبال می‌کنیم. درباره وضعیت ادلب، تدوین قانون اساسی و نیز خروج نیروهای پ ک ک و پ ی د از شرق فرات مذاکرات دنبال می‌شود. تا جاییکه متوجه شده‌ایم، حکومت سوریه نیز چنین خواسته‌ای دارد(خروج عناصر کرد از شرق فرات). ما برای حفظ تمامیت ارضی سوریه چه در چارچوب آستانه، چه ژنو و چه هر پلتفورم دیگری هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ