تلگرام

سرکوب ده‌ها داعشی بر اثر عملیات طالبان در شرق افغانستان


منابع خبری اعلام کردند که بر اثر ادامه حملات طالبان به مواضع گروه تروریستی داعش در ولایت کنر ده‌ها جنگجوی داعشی کشته و زخمی شدند.

تبليغ

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پیش از این عملیات پاکسازی داعش توسط طالبان به دلیل حملات هوایی آمریکا متوقف شده بود اما طالبان از چند روز پیش بار دیگر عملیات گسترده را برای پاکسازی داعش از ولایت کنر آغاز کرده است.

منابع خبری تصریح کردند که بر اثر این عملیات تا کنون چندین جنگجوی داعشی کشته و زخمی شده و شمار بسیاری از آنها نیز به اسارت طالبان در آمده است.

یک منبع به «نن‌تکی‌آسیا» گفت: بر اثر حملات شدید طالبان در شهرستان «نورگل» ولایت کنر گروه تروریستی داعش از مواضع خود در مناطق «سهیل تنگی»، «میجگل» و «کلینگل» مجبور عقب نشینی شده است.

گفته می‌شود که در نتیجه درگیری‌های روز گذشته نیز 5 جنگجوی داعشی کشته، سه تن زخمی و 10 جنگجوی داعشی نیز به اسارت طالبان در آمده است.

طالبان و داعش در حالی بار دیگر در شرق افغانستان درگیر شده‌اند که برخی از مقامات و نمایندگان افغان همواره نیروهای آمریکایی را به حمایت از گروه تروریستی داعش متهم می‌کنند.

با وجود اینکه حمایت نیروهای آمریکایی و ناتو از گروه تروریستی داعش بارها در سطح رسانه‌ها مطرح شده اما دولت افغانستان تا کنون پرسش قناعت بخشی ارائه نکرده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان همواره تاکید کرده است که نیروهای امنیتی عملیات‌های نظامی را برای سرکوب داعش در دست اجرا دارد و ادعای حمایت از داعش توسط نیروهای ائتلاف نیز حقیقت ندارد.

اما این عملیات‌ها نه تنها منجر به سرکوب داعش نشد بلکه حضور محدود گروه تروریستی داعش از چندین شهرستان در ننگرهار به ولایت‌های همجوار آن از جمله کنر و نورستان نیز گسترش یافته است.

انتهای پیام/.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ