تلگرام

ریاست اجرایی دولت افغانستان: آمریکا توافقنامه‌ای جدیدی را با افغانستان به امضا خواهد رساند


سخنگوی رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که همزمان با امضای توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان، واشنگتن توافقنامه‌ای جدیدی را با دولت افغانستان نیز به امضا خواهد رساند.

تبليغ

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب الرحمان رحیمی» سخنگوی رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: آمریکا در نظر دارد در صورت امضای توافقنامه صلح با طالبان توافقنامه‌ای را با دولت این کشور نیز به امضا برساند.

وی تصریح کرد که در توافقنامه آمریکا با دولت افغانستان‌ تاکید خواهد شد که دولت افغانستان از جزئیات توافقنامه صلح آمریکا و طالبان با خبر است و این توافقنامه در هماهنگی با کابل صورت گرفته است.

سخنگوی رئیس اجرایی دولت افغانستان از ارائه جزئیات درباره این موضوع خودداری کرده است.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که دولت افغانستان بارها از جزئیات مذاکرات صلح آمریکا با طالبان و توافقنامه احتمالی صلح ابراز بی‌خبری کرده است.

از نظر حقوقدانان در حالی که دولت افغانستان توافقنامه صلح احتمالی آمریکا با طالبان را تائید نکند این توافقنامه هیچ ضمانت اجرایی نخواهد داشت.

کارشناسان بر این باورند که آمریکا پیش گامی کرده و تلاش می‌کند تا از طریق امضای این توافقنامه دولت افغانستان را در یک عمل انجام شده قرار دهد تا در صورت توافق و یا معامله احتمالی آمریکا با طالبان حق اعتراض نداشته باشد.

انتهای پیام/.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ