تلگرام

روسیه: اقدام آمریکا در خروج از سازمان تجارت جهانی «غیرمسئولانه» است


سخنگوی وزارت خارجه روسیه و سخنگوی کرملین، تصمیم آمریکا برای خروج احتمالی از سازمان تجارت جهانی را باعث زیر سئوال رفتن موجودیت این سازمان بین‌المللی و اقدامی کاملاً غیرمسئولانه و غیرقابل قبول ارزیابی کردند.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که تصمیم آمریکا برای خارج شدن از سازمان تجارت جهانی اقدامی بسیار غیرمسئولانه است. به عقیده وی، چنین برخوردی از سوی واشنگتن غیرقابل قبول خواهد بود.

زاخارووا گفت: «ده‌ها سال طول کشید تا کشورهای جهان اقتصاد خود را با سیستم تجارت جهانی هماهنگ کنند و به ناگهان یک کشور بزرگ اعلام می کند که از این سیستم خارج خواهد شد. چطور چنین چیزی ممکن است؟ کلمه "اقتصاد" تنها یک رقم نیست، درصد نیست، این زندگی مردم است. این سرنوشت افراد مشخص و شرکت‌های مشخصی است که موقعیت‌های شغلی برای مردم ایجاد می کنند. بنابراین چنین اقدامی از سوی آمریکا غیرقابل قبول و کاملاً غیرمسئولانه است.»

لازم به یادآوری است که "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا پیش از این بعید ندانست که ایالات متحده از سازمان تجارت جهانی خارج شود. به گفته وی، اگر وضعیت به طور مشخصی پیچیده شود، آمریکا دست به چنین اقدامی خواهد زد. ترامپ از این مسئله رضایت ندارد که کشورهای دیگر عضو سازمان تجارت جهانی برای غنی سازی خود از هزینه ایالات متحده استفاده می‌کنند.

"دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز در واکنش به این مسئله یادآور شد که خروج احتمالی آمریکا از سازمان تجارت جهانی موجودیت این سازمان را زیر سوال خواهد برد.

پسکوف روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی در این رابطه گفت: « بدون تردید موجودیت سیستم به وجود آمده در چارچوب سازمان تجارت جهانی پس از خروج بزرگترین اقتصاد جهانی از آن زیر سوال خواهد رفت. در هر صورت این مسئله جزو امور داخلی آمریکاست، ولی روسیه به عنوان عضو این سازمان جهانی مجبور است با عواقب منفی چنین مسئله‌ای روبرو شود.»

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ