استاندار فارس: امسال موعد تبدیل تهدید به فرصت است


شیراز-ایرنا- استاتدار فارس با اشاره به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه 98 گفت: امسال، سال فرصت های جدید و تبدیل تهدیدها به فرصت است.

تبليغ

بانک وبیمه | ایرنا | 27 دقیقه پیش |8/15/2019 1:12:23 AM 56 بازدید

عنایت الله رحیمی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان، انتخابات را تکامل هر چه بیشتر مردم سالاری دینی دانست و گفت: تلاش می‌کنیم انتخاباتی سالم، قانون مند، رقابتی و در نهایت آرامش و امنیت با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنیم.
استاندار فارس گفت: سیاسیون، رسانه ها، جریان ها و تشکل ها در سال انتخابات با میزان پایبندی به اخلاق اسلامی ، رعایت حقوق شهروندی و حریم خصوصی محک زده می‌شوند.
وی در ادامه گفت: فضای مجازی با وجود اینکه فرصت است گاه به بستری برای تهدید، بی اخلاقی و تهمت ها و افتراها تبدیل می‌شود که متولیان امر باید به این امر توجه داشته باشند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید اظهار داشت: عملیاتی شدن این شعار نیازمند برنامه است که خوشبختانه توسط دستگاه‌های اجرایی تهیه و گام‌های اثرگذاری نیز برداشته شده است.
وی همچنین با اشاره به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم‌رهبری عنوان کرد: دولت تدبیر و امید این بیانیه را به عنوان یک راهبرد اساسی در دستور کار قرار داده و گام های بلندی در این مسیر برداشته است.
رحیمی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری در شهرستان سپیدان، افزود: معرفی این شهرستان به عنوان شهرستان ویژه گردشگری امری پسندیده است و این اتفاق باید رقم بخورد.
وی در باره طرح جامع گردشگری نیز گفت: این طرح از سال ۹۳ تهیه و به علت اختلاف دیدگاه ها به دانشگاه شیراز ارجاع شده و مراحل نهایی تصویب را طی می کند که پس از تصویب ابلاغ و بر مبنای آن برنامه ها اجرایی خواهد شد.
استاندار فارس با بیان اینکه خشکسالی‌های پیاپی مشکلاتی در خصوص تامین آب شرب شهرستان سپیدان ایجاد کرده است، اقدامات انجام‌شده در راستای رفع این مشکل را درخور توجه ارزیابی کرد و افزود: احداث چند حلقه چاه، بازسازی،پاکسازی و بهداشتی کردن چشمه ها از جمله این اقدامات است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ اعتبارات شهرستان ۴۹ میلیارد بوده که ۳۸ میلیارد ابلاغ و جذب شد که سبب اجرای پروژههای قابل توجهی شده است، عنوان کرد: از ابتدای سال ۹۸ نیز تاکنون ۲۰ میلیارد تومان ابلاغ شده که در قالب اعتبارات نفت و گاز، تملک دارایی ها و توازن توزیع اعتبارات انجام شده و ادامه می‌یابد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اقداماتی که در حوزه راه و شهرسازی شهرستان سپیدان انجام شده است احداث بزرگراه شیراز - سپیدان به طول ۲۵ کیلومتر، تقاطع غیر هم سطح برشنه، احداث کمربندی جنوبی اردکان و کمربندی بیضا ، روکش آسفالت راه های روستایی بیش از ۳۸ کیلومتر از جمله این اقدامات است.
استاندار فارس، واگذاری زمین های روستایی و مقاوم سازی ۲ هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی و اختصاص تسهیلات کم بهره بابت مقاوم سازی بیش از ۳ هزار و ۳۴۶ میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان سپیدان برشمرد.
وی با اشاره به اینکه از ۲۰۴ روستای مشمول گازرسانی در شهرستان سپیدان ۱۶۸ رورستا از گاز بهره مند شده ۲۰ روستا در دست اجرا و ۱۶ روستا در دست طراحی است اقدامات این حوزه را مناسب ارزیابی کرد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه ورزش و جوانان اقدامات مناسبی در شهرستان سپیدان انجام داده است، احداث هفت زمین چمن روستایی، ۴ سالن سرپوشیده ، پیست دو میدانی سپیدان، کمپ بین المللی جوانان جهان اسلام، زورخانه و بازسازی استخر سپیدان را بخشی از اقدامات این سازمان در سپیدان دانست.
استاندار فارس با اشاره به تشکیل ستاد گلخانه ها در استان به برنامه توسعه گلخانه ای در شهرستان سپیدان اشاره کرد و عنوان کرد: برنامه توسعه گلخانه ای سپیدان ۲۴۴ هکتار در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: از ۴۰ هکتار کشت گلخانه ای حال حاضر در سپیدان ۳۷ هکتار در دولت تدبیر و امید احداث شده است.
استاندار فارس با بیان اینکه در حوزه اشتغال پایدار روستایی نیز اقداماتی در این شهرستان انجام شده است بیان کرد: سهم مصوب اعتبارات شهرستان ۱۹ میلیارد بوده و طرح هایی به ارزش ۸۲ میلیارد به بانک معرفی شده که ۲۱ میلیارد به طرح هاپرداخت شده است.
وی یادآور شد: سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات نیز در حوزه اشتغال فراگیر در این شهرستان پرداخت شده است.
رحیمی افزود: ایجاد ۴ هزار هکتار آبیاری نوین، ۲۹۷ هکتار از ۳۰۰ هکتار توسعه گیاهان دارویی،۴ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت نشایی سبزی و سیفی از ۵ هزار هکتار موجود ، طرح های تولید قارچ، ۱۵ صندوق زنان روستایی، صندوق حمایت از بخش کشاورزی، راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی از دیگر اقدامات بخش کشاورزی در دولت تدبیر و امید است که در شهرستان سپیدان انجام شده است.
وی یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری شهرستان سپیدان را ایجاد و حمایت از اقامتگاه های بوم گردی دانست و با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ اقامتگاه در استان وجود دارد که ۱۰ مورد در شهرستان سپیدان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: طبق پیش بینی صورت گرفته تعداد اقامتگاه های بوم گردی سپیدان تا پایان سال به ۳۰ اقامتگاه افزایش می یابد.
شهرستان سپیدان به مرکزیت اردکان در ۸۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.
۹۶۰۳ / ۲۰۲۷

برچسب ها:

تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ