موزه هنری جالب در سوئیس +تصاویر


یکی از موزه‌های سوئیس برخلاف سایر موزه‌های هنری این کشور آثار اروپایی را در معرض دید عموم قرار نمی‌دهد.

تبليغ

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، یک موزه هنری در قلب اروپا به جای عرضه آثار هنرمندان اروپایی آثار هنرمندان غیر اروپایی را در معرض دید عموم قرار داده است. در دنیای موزه‌ ها هر چیزی ممکن است زیرا موزه‌ها تلاش می‌کنند تمام فرهنگ‌ها و تمدن‌های تعریف شده را معرفی کنند.آنها به نوعی پلی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم جهان با یکدیگر هستند. اگر به شهر زوریخ سفر کنید به طور حتم موزه‌هنری را می‌بینید که اگرچه در یک کشور اروپایی تأسیس شده اما هیچ اثر هنری اروپایی را به نمایش نمی‌گذارد.

موزه ریتبرگ تنها موزه هنری سوئیسی است که با تمرکز بر هنر و طراحی غیر اروپایی تأسیس شده و فعالیت می‌کند. این موزه هنر‌های آسیایی، آفریقایی، آمریکایی و اقیانوسی را به نمایش می‌گذارد.

موزه ریتبرگ ۲۴ مه ۱۹۵۲ در ویلایی نئوکلاسیک افتتاح شد. این ویلا که سال ۱۸۵۷ برای یک کارخانه‌دار آلمانی ساخته شده بود تا مدتی محل ملاقات روشنفکران زوریخی بود.

افرادی که به موزه ریتبرگ می‌روند می‌توانند با هنر مجسمه‌سازی هندی آشنا شوند. آن‌ها در این موزه تندیس‌های برنزی، تصاویری از معبد‌های تبتی، تزئینات حکاکی شده‌ چینی، تندیس‌های بودا و آثار سنگی و سرامیکی آسیایی را می‌بینند.
انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ