کارآفرینی و سرمایه گذاری 2 مقوله جدا از هم هستند


قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: کارآفرینی و سرمایه گذاری 2 موضوع جدا از هم هستند در حالی که بسیاری در کشور برای آنها تفاوت قائل نیستند که این موضوع موجب کم توجهی به حوزه نخست شده است.

تبليغ

عبدالمحمد زاهدی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح نخستین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانه قزوین تاکید کرد: متاسفانه در حوزه کارآفرینی این موضوع با سرمایه‌گذاری اشتباه گرفته شده تا جایی که ما همواره از سرمایه‌گذار به عنوان کارآفرین یاد می‌کنیم و در مناسبت‌های مختلف نیز از آن تجلیل به عمل می آوریم.

وی با بیان اینکه موضوع کارآفرینی و سرمایه‌گذاری ۲ مولفه جدا از هم هستند، تصریح کرد: باید پذیرفت که یک سرمایه‌گذار به طور حتم نمی تواند کارآفرین باشد اما کارآفرین می‌تواند سرمایه گذار باشد یا نباشد.
به گفته وی، تحلیل نادرست از این موضوع باعث شده تا ما از اصل موضوع کارآفرینی غافل بمانیم.
استاندار قزوین به حوزه تامین مالی در بخش‌های مختلف از جمله صنعت اشاره و یادآور شد: متاسفانه ما هنوز برای درمان همه دردهایمان تنها به یک نسخه اکتفا می‌کنیم در حالی که در بازار امروز برای هر دردی یک درمان تجویز می‌شود و در حوزه تامین مالی نیز روش‌های متعددی ابداع شده است.
زاهدی موضوع مالکیت شخصی را مسئله ای مهم در فرهنگ ایرانیان دانست و افزود: به همین خاطر است که در بسیاری از موارد برای حفظ این نوع مالکیت به مالکیت عمومی روی می‌آوریم تا جایی که این مسئله به کنکاش زیادی احتیاج دارد.

این مسئول، برپایی نمایشگاه هایی نظیر رفع نیازهای فناورانه را گامی مهم در راستای تقویت بنیه داخلی واحدهای تولیدی دانست و گفت: در چنین مکان هایی هست که می توان ضمن استفاده از تمامی ظرفیت‌های داخلی گام‌های اساسی و مهمی را در راستای رونق تولید در تمامی عرصه‌ها بر داریم.
در پایان این مراسم از ۱۰ واحد تولیدی نمونه و برتر استان تجلیل به عمل آمد.
۸۰۵۴*۳۰۱۳تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ