بلومبرگ: فیس بوک شنود مکالمات صوتی کاربران را رسما تایید کرد


تبليغ
فیس بوک که سابقه ای سیاه در نقض حریم خصوصی کاربران دارد، رسما تایید کرد که مکالمات صوتی کاربران را به صدها پیمانکار ارائه کرده است.

به گزارش انتخاب به نقل از بلومبرگ، این شرکت برای انتقال پیام های صوتی از فیس بوک مسنجر با پیمانکاران خارج از شرکت فیس بوک همکاری می کند.

بر اساس این گزارش، کارمندان قراردادی همکار با فیس بوک می گویند مکالمات کاربران را می شنوند. طبیعتا گاهی این محتواها بسیار خصوصی و حتی مبتذل است. جالب است که این کارمندان گفته اند نمی دانند که چرا فیس بوک می خواهد این نوع محتوا را به شکل مکتوب نیز ثبت کند.

فیس بوک تأیید کرده است که پیام های صوتی را رونویسی کرده است و گفته است که دیگر این کار را نخواهد کرد. این شرکت اعلام کرد که: "دقیقاً مانند اپل و گوگل ، ما از بیش از یک هفته قبل مانع بررسی فایل های صوتی توسط کارمندان انسانی شدیم. دلیل اینکه افراد واقعی به مکالمه های خصوصی گوش می دهند این بود که بررسی کنند آیا هوش مصنوعی فیس بوک پیام ها را به درستی تفسیر می کند یا خیر".

دوباره این ادعای فیس بوک را بخوانید. بله درست است یک سوال مطرح می شود. اصلا چرا شبکه های اجتماعی می خواهند بدانند که کاربران درباره چه چیزی صحبت می کنند. مارک زاکربرگ ، مدیرعامل فیس بوک ، پیش از این در مقابل کنگره ایالات متحده منکر شده بود که شرکت وی در حال جمع آوری اطلاعات صوتی از کاربران برای جهت دهی تبلیغات است و حتی این فرضیه را تئوری توطئه خواند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ