اینستاگرام

ارائه بیش از 65 هزار خدمت پزشکی درمانی به حجاج ایرانی در ایام تشریق


حلی‌ساز با اعلام ارائه بیش از 65 هزار و 539 خدمات پزشکی، درمانی و امدادی در ایام تشریق به حجاج ایرانی، گفت: پزشکان متخصص در این ایام به صورت 24 ساعته در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها حضور داشتند.

تبليغ

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: «محمدتقی حلی ساز» با اعلام ارائه بیش از 65 هزار و 539 مورد خدمات پزشکی، درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در ایام تشریق، اظهار کرد: کار درمان ضیوف الرحمن در بیمارستان صحرایی عرفات و منا و 16 درمانگاه به خوبی در ایام تشریق (هفتم تا 11 ذی الحجه) انجام گرفت و 485 زائر نیز در بخش های اورژانس عرفات و منا بستری موقت و از خدمات درمانی بهرمند شدند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: پزشکان متخصص در ایام تشریق به صورت ۲۴ ساعته در درمانگاه ها و بیمارستان ها در بخش های داخلی، طب اورژانس، زنان، ارتوپد، عفونی، دندانپزشکی، قلب، روانپزشک، چشم در خدمت حجاج ایرانی بودند .

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارهای خدمات پزشکی، درمانی و امدادی 21 و 823 زائر در درمانگاه ها و مکتب ها توسط پزشکان عمومی و متخصص مرکز پزشکی حج و زیارت ویزیت شده اند .

حلی ساز اضافه کرد: بیش از 10 هزار و 976 ویزیت تخصصی توسط پزشکان متخصص داخلی، روانپزشک، چشم، عفونی، زنان و زایمان، طب اورژانس، ارتوپدی و دندانپزشک از حجاج ایرانی انجام شده و 373 مورد زائران برای دریافت خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، سونوگرافی و اکو مراجعه کرده اند.

حلی ساز ابراز کرد: 10 هزار و 769 مورد خدمات پرستاری و بالینی نوارقلب، قند خون و فشارخون، تزریقات، پانسمان، سرم سرم تراپی، گچ گیری، بخیه و همین طور بیش از 199 ماموریت واحد امداد و انتقال بیمارستان برای انتقال بیماران و درخواست آمبولانس در ایام تشریق داشته ایم .

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت به فعالیت داروخانه در عرفات و منا اشاره کرد و گفت: بیش از 11 هزار و 236 نسخه در بیمارستان و 9 هزار و 666 نسخه در درمانگاه ها پذیرش شده و وضعیت همه حجاج ایرانی رضایت بخش است.

پایان پیام/9


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ