پیشنهاد لغو وزارت اوقاف مصر و تبدیل آن به ستاد مدیریت مساجد


سخنگوی رسمی سازمان عدالت و توسعه مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا، پیشنهاد لغو وزارت اوقاف در مصر و تبدیل آن به ستاد اداری مدیریت مساجد و تبدیل الازهر به دانشگاه دینی تنها برای فارغ التحصیلی ائمه جماعات را ارایه کرد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از صوت العراق، «زیدان القنایی» سخنگوی رسمی سازمان عدالت و توسعه مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا، پیشنهاد جدیدی برای لغو وزارت اوقاف مصر و تبدیل آن به ستاد اداری برای مدیریت مساجد و نظارت اداری و مالی بر مساجد را ارایه داد.

همچنین القنایی خواستار تبدیل موسسه الازهر به دانشگاهی تنها برای فارغ التحصیلی ائمه جماعات و مبلغان شد تا پس از چهار تحصیل مشابه دانشکده مسیحیان که برای آماده کردن کیشیش ها در کلیساست، فارغ التحصیل شوند. همچنین ماموریت الازهر تنها آماده کردن و فارغ التحصیلی مبلغان و ائمه مساجد برای کار به عنوان خطیب مساجد یا روحانی یا متخصص برای صدور فتوا است و تنها با دانشگاه الازهر، هیئت ارشاد دینی که ماموریت صدور فتواست، مرتبط باشد.

در متن این پیشنهاد آمده است که همه اشکال آموزش دینی در مصر لغو و مدارس، موسسه ها و دانشگاه ها الازهر بسته شود. همچنین تنها بر دانشگاه آماده سازی ائمه جماعات متعلق به الازهر محدود شود.

علاوه براین، پس از لغو وزارت اوقاف و تبدیل آن به ستاد اداری مدیریت مساجد، دفترچه های مرتبط با وزارت اوقاف ابطال شود.

این پیشنهاد در چارچوب درخواست های «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر برای تجدید گفتمان دینی در مصر و پاکسازی خطابه های دینی از افراطی گری و خشونت آمده است.

پایان پیام/44


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ