آموزش ساخت عروسک باربی با لباس پف دار، کلاه و دسته گل


عروسک های باربی از جمله عروسک های پرطرفدار و محبوب در سراسر جهان می باشند، که این عروسک نخستین بار در ماه مارس در سال 1959 میلادی توسط کمپانی ماتیل ساخته و به بازار عرضه گردید. خالق این عروسک روث هندلر می باشد که در بین سال های 1916 تا 2002 میلادی می زیسته و با الهام گرفتن از عروسک بیلد لیلی(ساخت کشور آلمان)، این عروسک زیبا را درست کرده است. در...

تبليغ

عروسک های باربی از جمله عروسک های پرطرفدار و محبوب در سراسر جهان می باشند، که این عروسک نخستین بار در ماه مارس در سال ۱۹۵۹ میلادی توسط کمپانی ماتیل ساخته و به بازار عرضه گردید. خالق این عروسک روث هندلر می باشد که در بین سال های ۱۹۱۶ تا ۲۰۰۲ میلادی می زیسته و با الهام گرفتن از عروسک بیلد لیلی(ساخت کشور آلمان)، این عروسک زیبا را درست کرده است. در ادامه این بخش می توانید با نحوه ساخت عروسک باربی آشنا شوید.

عروسک باربی نیز همچون عروسک نمدی و عروسک پارچه ای روش ساخت ساده ای دارد که با دقت در مراحل ساخت آن و رعایت نکات ذکر شده می توانید به راحتی عروسک زیبای باربی را بسازید.

ساخت عروسک باربی با لباس پف دار

برای ساختن عروسک باربی برخلاف ساخت عروسک پارچه ای و عروسک نمدی نیاز به یک عروسک باربی دارید و در واقع با داشتن یک عروسک باربی ساده و وسایل دیگر می توان عروسک باربی با لباس مخصوص پرنسس ها ساخت و از داشتن این عروسک زیبا لذت بیشتری برد. بنابراین وسایل مورد نیاز برای ساخت عروسک باربی با لباس پف دار عبارتند از:

عروسک باربی ساده تور سه سانت رنگی پارچه همرنگ با تور بطری پشم شیشه مقوای محکم چسب حرارتی چسب مایع کاتر یا قیچی

از خرازی ها می توانید تور سه سانتی با رنگ مورد علاقه خود را خریداری نمایید، معمولا هر بسته تور سه سانتی، حدودا ۱۰ متر تور دارد که برای ساخت لباس عروسک متوسط، ۲ بسته تور مورد نیاز می باشد.

برای تهیه عروسک باربی ساده نیز می توانید این عروسک را از فروشگاه لوازم قنادی خریداری کنید و سپس عروسک را با کمک قیچی یا کاتر با دقت از قسمت کمر برش بزنید و قسمت پایین تنه عروسک را جدا کنید(به هنگام برش مراقبت باشید انگشتان خود را نبرید).

در این مرحله از ساخت عروسک باربی باید بطری را برای ساخت دامن عروسک برش دهید. بعد با کمک چسب مایع مقداری پشم شیشه را بر روی دیواره بیرونی بطری بچسبانید.

نکته: قد دامن عروسک به دلخواه شما می باشد و می توانید قد دامن را بلندتر و یا کوتاه تر در نظر بگیرید و به همان اندازه بطری مورد استفاده برای دامن عروسک را برش بدهید.

برای پف بیشتر می توانید همانند تصویر لایه های بعدی پشم شیشه را بدون نیاز به چسب، به لایه اولیه چسبانده شده به دور تا دور بطری اضافه کنید.

ته بطری را روی یک مقوای محکم قرار دهید و بعد لبه آن را با مداد علامت بزنید و سپس مقوا را به حالت دایره مانند به وسیله قیچی ببرید.

عروسک را از قسمت کمر در درون بطری بگذارید و به کمک چسب حرارتی آن را محکم و فیکس نمایید.

اکنون برای دوخت آستری دامن، به ۵۰ سانتی متر پارچه هم رنگ با تور نیاز دارید. سپس پارچه را به صورت الگوی دامن نیم کلوش برش بزنید و بعد دو طرف آن را بدوزید.

نکته: قبل از دوخت باید با استفاده از شمع، لبه های پارچه دامن برش زده را بسوزانید.

آستری دامن آماده شده را در قسمت کمر عروسک دوخت بزنید و مابقی نخ را بکشید، تا جمع گردد.

قسمت پایین آستری دامن را باید کوک های درشت بزنید و سپس آنرا به آهستگی از قسمت بالا بر روی بطری قرار دهید و مقوا دایره مانند را نیز زیر بطری بگذارید و کوک پایین آستری دامن را بکشید، تا پارچه زیر بطری جمع و محکم گردد.

اکنون عروسک باربی شما دارای یک لباس ساده می باشد.

با استفاده از چرخ خیاطی تور سه سانتی را چین کش کنید(در این حالت چرخ خیاطی باید بر روی بالاترین درجه طول نخ تنظیم گردد)‌. بعد با استفاده از چسب حرارتی آن را به دامن بچسبانید، به یاد داشته باشید که از قسمت پایین دامن باید شروع به انجام این کار نمایید.

حال ردیف به ردیف، تور چین کش شده را به دور دامن عروسک باربی بچسبانید و در انتهای هر ردیف تور را برش بزنید.

نحوه درست کردن کلاه عروسک باربی

در ساخت عروسک باربی برای شکیل تر شدن عروسک بهتر است کلاه آن را نیز بسازید و برای درست کردن کلاه عروسک، به یک تکه مقوای دایره مانند و درب بطری نوشابه نیاز دارید. سپس پارچه هم رنگ با لباس عروسک را نیز مطابق شکل در دو اندازه متفاوت برش بزنید و بعد از گذاشتن درب بطری و مقوا در داخل پارچه ها، لبه های آن ها را کوک بگیرید و به یگدیگر بدوزید(چسب بزنید). همچنین برای زیبایی بیشتر می توانید، روی کلاه را با تور چین کش شده تزئین نمایید.

تهیه دسته گل عروسک باربی

در صورتی که تمایل دارید عروسک شما یک دسته گل زیبا داشته باشد باید ابتدا وسایل لازم برای ساخت دسته گل را فراهم کنید که این وسایل شامل موارد زیر می باشد:

نمد مقوا پارچه هم رنگ با تور ربان سیخ چوبی پشم شیشه

مقوا را به شکل دایره وار برش بزنید و آن را بر روی پارچه قرار دهید و پارچه را نیز به همین ترتیب برش بدهید، سپس سیخ چوبی را از مرکز مقوای قرار گرفته شده در وسط پارچه عبور دهید و بعد اطراف پارچه را کوک بزنید و دور بر سیخ را با پشم شیشه پر نمایید، در نهایت مابقی نخ کوک را برای جمع شدن پارچه بکشید و محکم کنید.

اکنون شما صاحب یک عروسک باربی فوق العاده زیبا و دوست داشتنی هستید، که با این آموزش از آرگا برای ساخت عروسک باربی می توانید تعداد بیشتری از این عروسک را در انواع رنگ بسازید و به دیگران هدیه بدهید.

ضمن سپاس از همراهیتان با این مطلب، با بازدید از قسمت عروسک سازی می توانید با نحوه ساخت انواع عروسک آشنا شوید.

منبع : آرگاتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ