کرمانشاه میزبان یک میلیون زائر اربعین حسینی خواهد بود


الهی تبار، با اشاره به میزبانی شایسته استان طی 6 سال گذشته از زائران اربعین حسینی، از  آمادگی کرمانشاه و قصرشیرین برای میزبانی از بیش از یک میلیون زائر حسینی خبر داد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، «محمد ابراهیم الهی تبار» در نشست اعضای ستاد اربعین که با حضور معاون عمرانی استاندار در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، گفت: همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی، فرصت بسیار خوبی برای نشان دادن شایستگی های کرمانشاه و قصرشیرین در میزبانی از زائران امام حسین(ع)است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، با اشاره به رایزنی های به عمل آمده در خصوص بازگشایی مرز خسروی، افزود: کرمانشاه با استفاده از تجربه ۶سال گذشته به خوبی می تواند میزبانی از زوار اربعین را مدیریت کند.

وی با اشاره به تفاوت اربعین امسال با سالهای گذشته، اظهار کرد: باتوجه به لغو ویزا و حذف اخذ ریال از زوار از سوی طرف عراقی، پیش بینی می شود حضور دو برابری زوار را در اربعین امسال داشته باشیم.

الهی تبار، با بیان اینکه کرمانشاه امسال مهیای میزبانی از یک میلیون زائر خواهد بود، ابراز کرد: بحث اربعین و عاشورا با توجه به بعد عاطفی و اعتقادی آن در بین شیعیان، برای ما فراتر از قواعد اداری است و یک حرکت معرفتی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به فرصت باقیمانده تا اربعین حسینی،‌ تأکید کرد:دستگاهها و مدیران برآوردها و ‌پیش بینی های لازم را برای میزبانی هر چه بهتر از زائران اباعبدالله الحسین(ع) به عمل آورند.

پایان پیام/81


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ