امکان انتقال صنف به شهرک‌های تخصصی طلا و جواهر وجود ندارد


عصر اعتبار- رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف اظهار داشت: تاسیس این شهرک‌ها قطعا موجب ایجاد پایانه‌های صادراتی مخصوص نیز خواهد شد که می‌تواند صادرات را تسهیل کند اما این یک بحث ایده‌آلی است که نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌های استقرار واحدها و فرهنگ‌سازی در میان قشر طلاساز است.

تبليغ

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، عباس هاشمی مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت، خبر از پیشنهاد ایجاد شهرک‌های تخصصی طلا و جواهر به منظور تجمیع تولید و تمرکز بر صادرات این محصول به شرکت شهرک‌ها و صنایع کوچک داده است. به گفته وی این پیشنهاد پس از بررسی برای تصویب به دولت ارائه خواهدشد.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا در مورد ایجاد این شهرک‌ها گفت: در حال حاضر امکان انتقال صنف به این شهرک‌ها وجود ندارد چون واحدهای طلاسازی سطح کشور با ظرفیت پایین فعالیت می‌کنند و به عنوان واحدهای کوچک صنعتی محسوب می‌شوند، از همین روی حجم فیزیکی بالایی را اشغال نمی‌کنند که به شهرک‌ها منتقل شوند.

وی ادامه داد: همچنین موضوع امنیت واحدهای طلاسازی و طلافروشی نیز مطرح است که همیشه دغدغه این صنف بوده است بطوریکه سعی کرده‌اند در محدوده بازار و مراکز توزیع فعالیت کنند. همچنین به دلیل آلایندگی پایین این واحدها هیچگاه مورد اعتراض شهرداری نیز نشده است. بنابراین نفوذ امنیتی و حفاظتی نیروی انتظامی روی این شهرک‌ها نیز بسیار مهم است.

این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد تاثیر ایجاد این شهرک‌ها بر صادرات تولیدکنندگان این صنف گفت: تاسیس این شهرک‌ها قطعا موجب ایجاد پایانه‌های صادراتی مخصوص نیز خواهد شد که می‌تواند صادرات را تسهیل کند اما این یک بحث ایده‌آلی است که نیازمند فراهم‌کردن زیرساخت‌های استقرار واحدها و فرهنگ‌سازی در میان قشر طلاساز است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در مورد آخرین نرخ انواع سکه و طلا در صبح امروز، بیست و دوم تیر ماه، گفت: در حال حاضر قیمت اونس جهانی 1523 دلار است، همچنین نرخ هر قطعه سکه طرح جدید با افزایش 50 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به 4 میلیون و 235 هزار تومان رسیده است. قیمت هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 4 میلیون و 110 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 240 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و430 هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز 980 هزار تومان است.

به گفته وی؛ نرخ هر مثقال طلا یک میلیون و 820 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز با افزایش 6 هزار تومانی، 420 هزار تومان است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ