ساخت کره‌های جغرافیایی دست‌سازی که مثل زمین دور خود می‌چرخند


تهران- ایرنا- صنعت‌گران و هنرمندان انگلیسی کره‌های جغرافیایی اعلایی را که با دست نقاشی می‌شود، تولید می‌کنند که همچون کره زمین به دور خود می‌چرخند.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایده ساخت این گوی در سال ۲۰۰۸ زمانی که «پیتر بلربی» (Peter Bellerby) صنعت‌گر انگلیسی قصد داشت به مناسبت تولد هشتاد سالگی پدرش یک کره جغرافیایی دست‌ساز با کیفیت عالی بخرد، رقم خورد؛ اما از آنجا که وی موفق نشد چنین گویی را پیدا کند، تصمیم گرفت خود آن را بسازد.

شرکت وی تحت عنوان «بلربی اند کو» (Bellerby and Co.) بیش از یک دهه بعد از آن سال، اکنون مدعی ساخت عالی‌ترین کره‌ها در سراسر جهان و فروش این محصولات به خریداران بین‌المللی است. خریداران محصولات این شرکت را روسای دولت‌ها، شرکت‌های بزرگ و افراد تشکیل می دهند.

بلربی به خبرگزاری فرانسه گفت: واقعا هیچ کس تاکنون گوهایی به این شکل و شمایل نساخته است. در حال حاضر، شرکت بلربی سالانه حدود ۶۰۰ گوی تولید می کند که برخی از این آثار در نهایت از خانه های مجلل و کشتی های خصوصی سردرمی آورند.

اندازه و قیمت گوی های ساخت این شرکت متفاوت است، طوری که قیمت کوچکترین گوی با یک هزار و ۲۰۰ پوند (یک‌هزار و ۵۰۰ دلار) آغاز می شود و بهای بزرگترین گوی به حدود ۷۹ هزار پوند می رسد. مجموع زمان مورد نیاز برای ساخت یک گوی بسته به اندازه آن از چند هفته تا ۱۸ ماه طول می کشد.

برای پیشنهاد ساخت بزرگترین گوی های جغرافیایی چرچیل به قطر ۱۲۵ سانتی متر در شرکت بلربی، از گوی های ۴۸ اینچی ساخت ارتش آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم برای «فرانکلین روزولت» رئیس جمهوری وقت آمریکا و «وینستون چرچیل» نخست وزیر وقت انگلیس الهام گرفته شد.۹این شرکت به ساخت ۴۰ مورد از این گوی ها وعده داده و تاکنون ۱۷ مورد از آن را تکمیل کرده است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ