دانشکده پرستاری مهاباد برای نخستین بار دانشجو می‌پذیرد


مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشکده پرستاری این شهرستان برای نخستین بار، امسال با ظرفیت 20 نفر از سراسر کشور دانشجو می‌پذیرد.

تبليغ

جلال محمودزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۰ نفر دانشجوی پسر و ۱۰ دانشجوی دختر در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرش می‌شود.

وی ادامه داد: پس از صدور موافقت اصولی، هم‌اکنون امکان انتخاب رشته در این دانشکده برای کنکوری‌های سال ۹۸ در دفترچه انتخاب رشته فراهم شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این دانشگاه بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ادامه داد: مراحل تاسیس این دانشکده از جمله بخش‌های سالن اجتماعات، ۱۵ اتاق ویژه اساتید، ۱۰ کلاس درس، سالن مطالعه و مخزن کتاب، انتشارات، امور اداری، آموزشی و مالی، انبار، سایت رایانه، نمازخانه و آمفی تیاتر به اتمام رسیده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این دانشگاه در ۶ هزار متر مربع مساحت ساخته شده، بیان کرد: این ساختمان در مرحله اول مقرر شده بود تا دانشکده علوم اجتماعی باشد اما با پیگیری انجام شده به ساختمان پیراپزشکی و درنهایت به مجتمع عالی سلامت و دانشکده پرستاری تغییر یافت.

محمودزاده تاکید کرد: دانشکده پرستاری می‌تواند زمینه ای برای ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در مهاباد باشد و این امر را تسهیل می‌بخشد که در آینده دانشکده به دانشگاه علوم‌پزشکی ارتقا پیدا کند.

وی گفت: تاسیس و پذیرش دانشگاه در این دانشکده موجب ارتقا و توسعه حوزه بهداشت و درمان این شهرستان و منطقه خواهد شد.

مهاباد قطب درمانی جنوب استان آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود و در حال حاضر ۲ بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی دولتی و ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی در حال احداث است.

هم اکنون ۲ دانشکده فعال پرستاری استان آذربایجان‌غربی در خوی و ارومیه وجود دارد.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

۹۹۰۳/۳۰۲۰/۲۰۹۳تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ