4 ارومیه‌ای به مسابقات والیبال نوجوانان جهان اعزام می‌شوند


ارومیه- ایرنا- سرپرست هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: «امیرحسین توخته، بردیا سعادت و سهیل مسعود» سه ورزشکار و «یاشار جوادی» مربی ارومیه‌ای برای شرکت در مسابقات جهانی 2019 نوجوانان تونس در لیست اعزامی سرمربی قرار گرفتند.

تبليغ

افشین خدایاری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پایان یافتن هشتمین و آخرین اردوی آماده‌سازی فهرست نهایی تیم ملی نوجوانان ایران از سوی محمد وکیلی اعلام و نام ۱۲ بازیکن برای حضور در مسابقات جهانی نوجوانان تونس مشخص شدند.

وی بیان کرد: بردیاسعادت در پست پشت خط‌زن، امیرحسین‌خانی، امیرحسین تقوی، سهیل مسعود در پست پاسور، مهران فیض‌امام‌دوست، مهدی جلوه، امیررضا سرلک، سجاد جلوداریان، امیرحسین توخته در پست سرعتی‌زن، امین خواجه‌خلیلی، عبدالمختار بوش و سهیل کمال‌آبادی ۱۲ بازیکن انتخابی از سوی سرمربی هستند.

وی ادامه داد: علی‌اصغر نبی‌زاده و امیرحسین همتی ۲ بازیکن دیگر ارومیه‌ای نیز تا آخرین مرحله اردوی تیم ملی نوجوانان حضور داشتند ولی در فهرست نهایی قرار نگرفتند.

سرپرست دبیری هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: بنا به برنامه‌ریزی فدراسیون، تیم ملی نوجوانان ایران بامداد امروز و یک هفته زودتر از آغاز مسابقات قهرمانی جهان عازم کشور تونس می‌شود تا قبل از برگزاری رقابت‌های اصلی در یک تورنمنت دوستانه و تدارکاتی شرکت کند.

خدایاری افزود: سال گذشته نیز چهار والیبالیست ارومیه‌ای در جریان مسابقات ۲۰۱۸ نوجوانان آسیا حضور داشتند و به همراه تیم ملی ضمن کسب مقام سوم قاره کهن، جام برنزی را بالای سر بردند.

وی گفت: «توخته» و «سعادت» به تازگی از مسابقات قهرمانی جوانان جهان در بحرین بازگشته‌اند و از آمادگی بسیار خوبی بهره‌مند هستند.

پانزدهمین دوره مسابقات والیبال زیر ۱۷ سال جهان از ۳۰ مرداد تا ۸ شهریور به میزبانی تونس برگزار می‌شود و ایران در ۱۴ دوره گذشته، ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به دست آورده است و سومین تیم پرافتخار مسابقات محسوب می‌شود.

تیم ملی نوجوانان ایران در سال ۲۰۱۷ با هدایت محمد وکیلی قهرمان جهان شد.

محمد وکیلی به عنوان سرمربی، محمد منصوری، رضا وکیلی‌فرجاد، رضا مومنی‌مقدم، حمید جعفرزاده و یاشار جوادی به عنوان مربی، محمدامین شاکری به عنوان آنالیزور، مهدی آقاصادق‌خباز به عنوان بدنساز و مهرداد سعادت‌مهر به عنوان تراپیست بازیکنان را در مسابقات جهانی نوجوانان همراهی می‌کنند.

۷۱۵۶/۲۰۹۳تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ