ساخت ده میلیونمین مینی دنیا


60 سال از زمان تشکیل ایده‌ی تولید مینی کلاسیک در ذهن الک ایسیگونیس می‌گذرد. این ایده منجر به تولید آن چیزی شد که هم‌اکنون یک رکورد بسیار مهم را بر جای گذاشته است. با قرار گرفتن طولی پیشرانه در بخش جلوی خودرو و نصب گیربکس در زیر آن و همچنین فرستادن چرخ ها به هر... The post ساخت ده میلیونمین مینی دنیا appeared first on مجله پدال.

تبليغ

60 سال از زمان تشکیل ایده‌ی تولید مینی کلاسیک در ذهن الک ایسیگونیس می‌گذرد. این ایده منجر به تولید آن چیزی شد که هم‌اکنون یک رکورد بسیار مهم را بر جای گذاشته است. با قرار گرفتن طولی پیشرانه در بخش جلوی خودرو و نصب گیربکس در زیر آن و همچنین فرستادن چرخ ها به هر چهار گوشه، مینی الهام‌بخش بسیاری از خودروهای کوچک و مدرن شده است. شما بیشترین فضای داخلی را با کمترین ابعاد خارجی در اختیار دارید و همچنین هندلینگ استثنایی به خاطر وزن کم خودرو حاصل شده است. این فرمول باعث شده مینی هنوز هم پس از 60 سال یک گزینه‌ی جذاب در کلاس خود باشد.


اما به تازگی ده میلیونمین دستگاه از مینی نمادین در کارخانه‌ی آکسفورد تولید شده است. این سایت تولیدی از سال 1959 تاکنون مشغول تولید این خودرو می‌باشد. ده میلیونمین مینی تولیدی از نوع سفارشی 60 سالگی بوده و مسیر آکسفورد تا بریستول را طی خواهد کرد یعنی جایی که طرفداران بزرگ‌ترین جشن تولید برای این برند بریتانیایی را برگزار خواهند کرد.


پیتر وبر مدیر کارخانه‌ی آکسفورد مینی می‌گوید:

دیدن لحظه‌ای که ده میلیونمین مینی در این مکان تولید می‌شود لحظه‌ای غرورآفرین برای تمامی کارکنان است. برخی از این کارکنان عضو خانواده‌ای هستند که قبلاً به تولید مینی کلاسیک در همین کارخانه مشغول بوده‌اند. این فصلی فوق‌العاده در تاریخ مینی بوده و اثبات کننده‌ی علاقه‌ای است که مشتریان به این خودروی خاص دارند.


در سال‌های اخیر مینی به موفقیت‌های زیادی دست یافته و در سال 2000 توانست به رکورد فروش جهانی 5.3 میلیون دستگاه دست پیدا کند. در سال 2018 حدود 400 هزار دستگاه مینی در بیش از 100 کشور دنیا به فروش رفت و همچنین روزانه تا هزار دستگاه از این خودرو در کارخانه آکسفورد تولید می‌شود. قطعاً مینی مدرن هم دنباله‌روی موفقیت پدر کلاسیک خود خواهد بود…



تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ