ترامپ سیاست ضد مهاجران قانونی را تشدید کرد


تهران- ایرنا- دولت دونالد ترامپ بامداد سه شنبه با تصویب قانون اتهام عمومی شرایط زندگی برای مهاجران قانونی در آمریکا را بسیار سخت تر کرد.

تبليغ

به گزارش فایننشال تایمز، قانون اتهام عمومی برای نخستین بار بامداد سه شنبه منتشر شد و از ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) نیز به اجرا در خواهد آمد.

بر اساس قانون مهاجرتی جدید ترامپ، تمدید روادید مهاجران قانونی و یا کسب وضع اقامت دائم (کارت سبز) بسیار دشوارتر خواهد شد.

قانون جدید آمریکا، مهاجرانی را که بیش از یک سال مزایای عمومی مانند کمک های غذایی یا مسکن عمومی دریافت می کردند، مورد هدف قرار داده است و احتمالاً در آینده درخواست آنان برای دریافت کمک های عمومی از طرف دولت آمریکا پذیرفته نخواهد شد.

تخمین زده می شود ۲۲ میلیون مهاجر قانونی در ایالات متحده بدون تابعیت زندگی می کنند و احتمالاً بسیاری از این افراد، تحت تأثیر این قانون قرار می گیرند.

گروه های حقوق مدنی گفته اند که این اقدام به طور ناعادلانه مهاجران کم درآمد را هدف قرار داده است. مرکز ملی حقوق مهاجرت (NILC) اعلام کرده است که از دولت ترامپ شکایت خواهد کرد تا این آیین نامه را اجرا نکند.

آمریکا از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری، رویکرد بی رحمانه ای در قبال مهاجران در پیش گرفته است؛ به طوری که بیش از ۹۰۰ کودک پناهجو در یک سال اخیر در مرز آمریکا از خانواده هایشان جدا شده اند.

یک دادگاه فدرال آمریکا سال گذشته حکم توقف جداسازی اعضای خانواده ها را به استثنای مواردی خاص از جمله داشتن والدین نامناسب و ناهنجار که برای فرزندان خطرآفرین باشند، صادر کرد. اما اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا با صدور شکایت نامه ای تأکید کرد که مأموران اداره گمرک و مهاجرت آمریکا به اجرای این سیاست، به رغم حکم دادگاه و تنها به بهانه ارتکاب جرایم کوچک مانند تخلفات رانندگی ادامه می دهند.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ