16تیم بهداشتی در سیستان و بلوچستان بر نذورات عید قربان نظارت می‌کنند


زاهدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: 16 تیم بازرسی بهداشت محیط این دانشگاه بر مراکز تهیه و عرضه نذورات در عید قربان نظارت می کنند.

تبليغ

عبدالرزاق پاکزاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم‌ها در۲ نوبت صبح و عصر با حضور در مساجد، تکایا و محل‌های تهیه و عرضه نذورات ضمن انجام نظارت،آموزش لازم را به افراد دست اندرکار ارائه می کنند.
وی افزود: استفاده از گوشت بهداشتی و مطمئن از جمله مهمترین مواردی است که باید در تهیه نذورات مورد توجه قرار گیرد و شهروندان باید دقت کافی را در تهیه گوشت دام و طیور مورد استفاده لحاظ کنند.

مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مردم نباید از گوشت گرم تازه ذبح شده استفاده کنند و باید ۲۴ ساعت پیش از مصرف برای جلوگیری از انتقال بیماری های خطرناکی مانند تب کریمه کونگو در یخچال نگهداری کنند.

وی عدم نگهداری پوست دام ذبح شده، ذبح بهداشتی دام در کشتارگاه‌ها و خودداری از ریختن خون و آلایش دام های قربانی در پیاده روهای شهرها را از جمله راه‌های جلوگیری از انتقال بیماری‌ها و حفظ سلامت افراد در روز عید قربان عنوان کرد.

پاکزاد خاطر نشان کرد: سامانه دریافت شکایات بهداشتی به شماره ۱۹۰ به صورت تمام وقت آماده رسیدگی به شکایات مردمی است.

۷۳۱۶**۳۲۱۳تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ